Budowlani - Ogniwo 45:5. Ogniwo nie przetrwało naporu łodzian

bap
Łódzcy rugbiści  rozbili Ogniwo i są o krok od gry w finale.
Łódzcy rugbiści rozbili Ogniwo i są o krok od gry w finale. Krzysztof Szymczak
Rugbiści Master Pharm Budowlani nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Ogniwa Sopot. Przed własną publicznością łodzianie rozbili 45:5 ekipę z Wybrzeża i są coraz bliżej gry w wielkim finale.

Ogniwo to najsłabsza z czterech drużyn występujących w grupie mistrzowskiej, ale trener Budowlanych Przemysław Szyburski przestrzegał swoich podopiecznych przed lekceważeniem tego rywala. Może dlatego łódzcy rugbiści od razu ruszyli do ataku, którego nie przetrwała obrona Ogniwa.

Pierwszy raz na pole punktowe rywali już w 4 min przedarł się świetnie dysponowany tego dnia Patryk Reksulak (w sumie zdobył 20 punktów!). Później efektownym rajdem przez ponad pół boiska, zakończonym kolejnym przyłożeniem, popisał się Irakli Bagaturia, a z bonusowego punktu łodzianie cieszyli się już w 25 min, kiedy po raz czwarty w tym meczu piłkę na polu punktowym rywali położył Marek Grabowski.

Do przerwy gospodarze prowadzili 40:0 i na tym właściwie skończyły się emocje. Druga połowa w wykonaniu Budowlanych nie była tak efektowna.Warto jednak odnotować powrót na boisko po kontuzjach Tomasza Grodeckiego i Łukasza Żórawskiego.

Master Pharm Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 45:5 (40:0)
Punkty dla Budowlanych: Reksulak 20, Kowalewski 10, Bagaturia 5, Grabowski 5, Mirosz 5; dla Ogniwa: Kurdelski 5.
Master Pharm Budowlani: Kościelski, Grabski, Mchedlidze (50, Pędziwiatr), Karpiński II (30, Urbaniak), Kowalewski, Stępień, Dułka (55, Similski), Mirosz, Abashidze (55, Rowiński), Reksulak, Matyjak, Grabowski (38, Grodecki), Kozakiewicz, M. Krześniak (40, Żórawski), Bagaturia (63, Grabia).

W drugim meczu grupy mistrzowskiej liderująca w tabeli Arka w derbach Wybrzeża rozbiła 44:5 Lechię Gdańsk, która będzie kolejnym rywalem Budowlanych (25 kwietnia w Gdańsku).