Budowlani - Ogniwo 25:20. Rugbiści wygrali, ale łatwo nie było

Rugbiści Master Pharm od zwycięstwa rozpoczęli drugą część sezonu ekstraligi. Po emocjonującym meczu łodzianie wygrali przed własną publicznością 25:20 z Ogniwem Sopot. To był pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej.

Zwycięstwo faworytów z Łodzi nad czwartą drużyną pierwszej części sezonu zasadniczego nie przyszło jednak łatwo. Dość powiedzieć, że do przerwy gospodarze przegrywali 5:9, w w drugiej połowie goście zwiększyli przewagę do dwunastu punktów (8:20).

Od 57 min Ogniwo musiało radzić sobie w osłabieniu, co wykorzystali rugbiści z Łodzi, którzy m.in. dzięki dobrym kopom Macieja Orłowskiego z trudnych pozycji oraz przyłożeniach Tomasza Kozakiewicza i Marcina Krześniaka odwrócili losy spotkania.

Można żałować, że gospodarzom nie udało się wygrać z punktem bonusowym, ale z drugiej strony byli blisko przegranej.

Master Pharm Budowlani Łódź - Ogniwo Sopot 25:20 (5:9)
Punkty dla Budowlanych: Maciej Orlowski 10, Tom Mchedlidze 5, Tomasz Kozakiewicz 5, Marcin Krześniak 5.