Budowlani - Muszynianka 3:2. Pierwsze takie zwycięstwo łódzkich siatkarek

Sylwia Pyciazdobyła punkt dający zwycięstwo drużynie Budowlanych.
Sylwia Pyciazdobyła punkt dający zwycięstwo drużynie Budowlanych. Łukasz Kasprzak
Po raz pierwszy w historii występów w ekstraklasie siatkarki Beef Master Budowlani pokonały Muszyniankę Muszyna. Ligowy mocarz przegrał w Łodzi 2:3.

Mecz z Muszynianką Muszyna zakończył pierwszą cześć sezonu zasadniczego. Po raz pierwszy w historii występów w ekstraklasie siatkarki z Łodzi przystępowały do niego zajmując wyższą pozycję od najbardziej utytułowanego klubu. Nadzieje na pierwsze zwycięstwo nad ligowym potentatem były więc spore. I jak się okazało całkiem słuszne. W dwóch pierwszych setach podopieczne Adama Grabowskiego grały koncertowo. W łódzkim zespole nie było słabych punktów, a szczególnie mogły podobać się ataki ze skrzydeł Natalii Nuszel i Tabithy Love. Kilka ważnych punktów zdobyły też Anita Kwiatkowska i Olga Trach.

Gospodynie prowadziły 2:0 i... chyba przestraszyły się, że tak szybko mogą ograć faworyta. Niestety, w dwóch kolejnych setach spisywały się słabiej i tylko do siebie mogą mieć pretensję, że nie zwyciężyły za trzy punkty.

Wydawało się, że po doprowadzeniu do tie-breaka, to ekipa gości jest w lepszej sytuacji. Ale w decydującym secie łodzianki znów były drużyną. Po atakach Love i Nuszel prowadziły 4:1, 6:2 i 8:4. Ale to nie był koniec emocji. Po czterech straconych punktach z rzędu bardzo ważny punkt zdobyła wybrana najlepszą zawodniczką meczu Nuszel (11:9). Zawodniczki z Muszyny tak łatwo jednak się nie poddały. Obroniły cztery piłki meczowe, lecz w decydującej akcji zatrzymała je Sylwia Pycia.

Beef Master Budowlani Łódź – Muszynianka Muszyna 3:2 (25:21, 25:17, 14:25, 18:25, 15:13)
Budowlani: Śliwa 1, Love 23, Kwiatkowska 11, Nuszel 20, Trach 10, Pycia 8, Durajczyk (libero) oraz Ściurka 2, Grajber, Cabrera 1, Cabajewska
Muszynianka: Różycka 17, Mazurek 1, Wojcieska 17, Kurnikowska 7, Jagieło 14, Plchotova 13, Maj (libero) oraz Piątek 6, Jasińska 2, Mucha, Sosnowska.