Budowlani - Muszynianka 0:3. Nie postawiły się faworytkom [zdjęcia]

Siatkarki Budowlanych uległy gładko 0:3 Muszyniance Muszyna.
Siatkarki Budowlanych uległy gładko 0:3 Muszyniance Muszyna. Łukasz Kasprzak
Siatkarki Budowlanych Łódź nie sprawiły niespodzianki. W meczu z Muszynianką Muszyna zabrakło też emocji, bo łodzianki dość gładko przegrały 0:3.

Podopieczne Macieja Kosmola nie wygrały seta w drugim z kolei meczu. Jednak mimo przegranej 0:3 w Sopocie z mistrzem Polski, Atomem Trefl, dobra gra łodzianek dawała nadzieje, że zdobędą przynajmniej punkt w starciu z wicemistrzyniami z Muszyny. Wierzyli w to także kibice, bo z trybun Atlas Areny gospodynie dopingowało ich ok. 2 tysięcy.
Początek meczu nie zapowiadał tak gładkiej przegranej. W pierwszym secie drużyna Budowlanych nawet prowadziła (11:9) dzięki dobrej zagrywce wracającej do składu po kontuzji Dominiki Golec. Wyrównana gra trwała jednak krótko. Od stanu 14:14 faworytki punkty zdobywały seriami i bez większego oporu ze strony gospodyń wygrały pierwszego seta.
Przebieg drugiego był podobny. Łodzianki prowadziły od pojedynczego bloku Golec do 14:11, ale znów okazało się, że w ich przypadku taka przewaga nie jest wystarczająca. Do remisu doprowadziła Sanja Popović, której w żaden sposób nie potrafiły zatrzymać podopieczne Macieja Kosmola. Skuteczna też była dawna zawodniczka Budowlanych, Helene Rousseaux. Belgijka, która w drużynie z Muszyny jest rezerwową, przypieczętowała wygrają w drugim secie.
W trzecim łodzianki w ogóle nie podjęły walki. Zrezygnowane przegrywały 5:10, 8:16, 10:21 i 13:25. Grając w taki sposób trudno liczyć na pokonanie ligowych potentatów, a już za tydzień rywalem łodzianek będzie trzeci z faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (8 grudnia w Hali Sportowej przy ul. ks. Skorupki).