Budowlani - Legionovia 1:3. Sensacyjna porażka łodzianek

Siatkarki Grot Budowlani zmierzyły się w Łodzi z Legionovią i sensacyjnie przegrały

Siatkarki Grot Budowlani sensacyjnie przegrały z Legionovią nie zdobywając nawet punktu. Łodzianki wystąpiły bez swojej najskuteczniejszej i w wielu meczach najlepszej zawodniczki - Kraiduby oraz do końcówki drugiego seta bez Nowickiej. Bez Kraiduby ani rusz!
Łodzianki zaczęły mecz pewnie, prowadząc 4:1, 6:2, 11:3, 15:5. Przewaga jak szybko rosła, tak szybko zmalała do 5 punktów (16:11). Na szczęście gospodynie opanowały sytuację i pewnie wygrały seta. po skutecznym ataku Leys.
W drugim secie Legionovia prowadziła 3:1, 8:4 i szybko straciła tą przewagę. Gospodynie objęły prowadzenie 9:8. ale rywalki walczyły. To one dyktowały warunki gry (11:9, 15:11, 18:15, 23:17) i zwyciężyły.
Ta przegrana zmobilizowała łodzianki, które w trzecim secie prowadziły 5:1, 7:3, 10:6, ale do czasu. Rywalki doprowadziły do remisu 10:10. Gspodynie odpowiedziały trzema punktami, ale walka trwała dalej (16:16). Budowlanym atak trzymały Bączyńska i Pencova. Trwało siatkarskie przeciąganie liny. To jednak Legionovia wyszła na prowadzenie 24:22 i wygrała partię.
Początek czwartego seta należał do zespołu gości (7:2), który dominował dalej na parkiecie (10:4, 14:6). Siatkarki z Legionowa podały rękę Budowlanym, popełniając proste, wręcz juniorskie błędy (14:12), przy zagrywkach Leys i dobrych atakach Bączyńskiej. To było chwilowe przebudzenie, bo Legionovia znów uzyskała wyraźną przewagę (19:12, 23:14). Łodzianki odrobiły cztery punkty
Grot Budowlani - Legionovia 1:3
(25:17, 18:25, 22:25, 19.25)