Budowlani - Impel 3:2. Wicemistrz Polski przegrał w Łodzi!

(bart)
Krzysztof Szymczak
W ekstraklasie siatkarek powody do satysfakcji mieli kibice Budowlanych Łódź. Ich ulubienice pokonały bowiem w Atlas Arenie Impel Wrocław 3:2. Okazały się więc lepsze od wicemistrzyń Polski. Przypomnijmy, że przed tygodniem łodzianki wywalczyły punkt w starciu z mistrzem kraju, Chemikiem Police (uległy 2:3).

Było to już szóste z kolei zwycięstwo Budowlanych w Atlas Arenie (wliczając starcie w Pucharze Polski).

W pierwszym secie trwała wymiana ciosów. Faworyt z Dolnego Śląska wyszedł na prowadzenie dopiero przy stanie 11:10 (Joanna Kaczor). Ale podopieczne trenera Błażeja Kryształowicza szybko wróciły do równowagi (17:15, 18:16, 22:18) i po akcji Gabrieli Polańskiej było 25:19.

W drugiej partii Budowlani prowadzili już 9:6, a przy drugiej przerwie technicznej było 15:16. Po ataku Eweliny Sieczki było 21:18, ale rywalki wyrównały na 21:21. Gospodynie prowadziły 24:22 (akcja Sanji Popović) i miały potem aż sześć piłek setowych, jednak to Impel był górą (29:31).

W III secie łodzianki prowadziły 10:5, ale szybko roztrwoniły tę przewagę. Od stanu 12:12 dominowali już goście, partię zakończyła Katarzyna Mroczkowska (20:25).

W czwartym secie zdeterminowane łodzianki pokazały kilka kapitalnych zagrań i triumfowały pewnie 25:16.

W tie-breaku ostatni remis to 7:7, potem trwał popis Budowlanych. Mecz zakończyła Sieczka (15:12).

Tytuł MVP otrzymała Sieczka, która rozegrała najlepszy mecz w Budowlanych. W poprzednim sezonie reprezentowała barwy wrocławianek.

Budowlani Łódź – Impel Wrocław 3:2 (25:19, 29:31, 20:25, 25:16, 15:11)
Budowlani: Śliwa 7, Polańska 16, Ściurka 11, Popović 14, Pycia 14, Sieczka 20, Courtois (libero) oraz Pacak 1, Kajzer, Skrzypkowska 3, Sikorska 1.
Impel: Mroczkowska 15, Kąkolewska 14, Cutura 24, Kauffeldt 5, Gryka, Kaczor 9, Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska 2, Grejman, Hagglund 2.