Budowlani - Impel 0:3. Łódzkie siatkarki bez szans w starciu z faworytem

(b)
Atakuje debiutująca na parkietach ekstraklasy Martyna Grajber.
Atakuje debiutująca na parkietach ekstraklasy Martyna Grajber. Krzysztof Szymczak
Siatkarki Beef Master Budowlani w pierwszym mecz przed własną publicznością nie sprawiły niespodzianki. Gospodynie gładko uległy 0:3 jednemu z faworytów rozgrywek, Impelowi Wrocław.

Pierwsze spotkanie przed własną publicznością miało pokazać prawdziwą wartość nowej drużyny. Szybko okazało się, że łodzianki nie są w stanie nawiązać równorzędnej walki z najsilniejszymi zespołami ekstraklasy. Szczególnie kiedy w zespole brakuje dwóch liderek – zmagającej się od jakiegoś czasu z urazem Sylwii Pyci i Doroty Ściurki, która kontuzji łydki nabawiła się na przedmeczowej rozgrzewce.

Już początek spotkania pokazał, że łodzianki będą tylko tłem dla kandydata do złota. Przegrywały 1:6, a w późniejszej części seta trudno było znaleźć powody do optymizmu. Błędów było sporo, ale przede wszystkim zawodziło przyjęcie, przez co rywalki nie musiały się za bardzo wysilać.

Nic nie zmieniło się w drugiej partii, a nawet było jeszcze... gorzej. Na pierwszej przerwie technicznej łodzianki przegrywały 3:8, na drugiej 9:21, a w całym secie zdobyły zaledwie 10 punktów.

Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona spotkania. Dzięki dobrej grze debiutującej na parkiecie Martyny Grajber i Aleksandry Sikorskiej podopieczne Adama Grabowskiego po raz pierwszy objęły prowadzenie. Nadzieje na to, że mecz potrwa dłużej, trwały tylko do wejścia na parkiet Maren Brinker i Bogumiły Pyziołek. Z nimi w składzie Impel był zdecydowanie lepszy.

To druga porażka Budowlanych w tym sezonie. Przed tygodniem uległy 2:3 w Bielsku-Białej Aluprofowi. W przyszły poniedziałek (21.10) łodzianki na wyjeździe zagrają z Naftą Piła.

Beef Master Budowlani - Impel Wrocław 0:3 (17:25, 10:25, 17:25)
Budowlani: Śliwa 3, Love 6, Nuszel 5, Trach 4, Cabrera 2, Sikorska 3, Durajczyk (libero) oraz Kwiatkowska 5, Cabajewska 2 i Grajber 5.
Impel: Mroczkowska 7, Konieczna 13, Kąkolewska 11, Dirickx 4, Wilson 13, Sieczka 2, Medyńska (libero) oraz Pyziołek 2 i Brinker.