Budowlani - Developres 3:0. Szybki awans łodzianek do ćwierćfinału Pucharu Polski

Łódzkie siatkarki ostatnio mają więcej powodów do radości.
Łódzkie siatkarki ostatnio mają więcej powodów do radości. Maciej Stanik
Siatkarki Budowlanych szybko i bez większych problemów pokonały 3:0 w Atlas Arenie Developres Rzeszów. Dzięki temu awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Obie drużyny poważnie potraktowały rozgrywki Pucharu Polski, o czym świadczy fakt, że mecz rozpoczęły w najsilniejszych składach. Większy potencjał sportowy i przede wszystkim przewaga wzrostu były po stronie łodzianek, które w tym sezonie dwukrotnie pokonały już w lidze beniaminka ekstraklasy, a do tego w ostatnich spotkaniach spisywały się dużo lepiej niż na początku rozgrywek.

Gospodynie potrzebowały trochę czasu na złapanie swojego rytmu gry, ale od stanu 8:6 nadawały ton rywalizacji. W efekcie na kilka punktów odskoczyły rywalkom (11:7 i 15:10) i dość gładko wygrały pierwszego seta. Oprócz dobrze dysponowanych Sanji Popović i Doroty Ściurki, pomogła w tym także młoda środkowa Budowlanych, Joanna Pacak.

Dużo bardziej wyrównana, głównie ze względu na odważniejszą grę rzeszowianek, była druga partia. Łodzianki popełniały też więcej błędów, przez co brakowało im pewności w wykańczaniu akcji. Po autowym ataku Eweliny Sieczki Developres po raz pierwszy w tym secie objął prowadzenie (19:18). W trudnych chwilach sprawy w swoje ręce wzięła jednak niezawodna Popović, która zdobyła sześć punktów z rzędu! Mimo to ambitne zawodniczki z Rzeszowa doprowadziły jeszcze do remisu i dopiero ich dwa autowe ataki przesądziły o zwycięstwie Budowlanych w drugiej partii.

To nie odebrało przyjezdnym ochoty do dalszej walki, lecz po atakach Sieczki i Ściurki gospodynie w trzecim secie prowadziły 8:5, a po skutecznej zagrywce Sylwii Pyci 15:10. I na tym skończyły się emocje w trwającym tylko 75 minut spotkaniu.

W ćwierćfinale łodzianki zmierzą się z Muszynianką Muszyna. Tymczasem w niedzielę w ligowym spotkaniu będą podejmować Impel Wrocław (godz. 17).

Budowlani Łódź – Developers SkyRes Rzeszów 3:0 (25:17, 27:25, 25:17)
Budowlani: Śliwa, Skrzypkowska, Pycia, Popović, Ściurka, Polańska, Courtois (libero) oraz Pacak, Kajzer, Sieczka, Grajber.
Developres: Filipowicz, Mucha, Nowakowska, Szeremeta, Sliwińska, Hawryła, Paulina Filipowicz (libero) oraz Kazała, Głaz.