Budowlani - Aluprof 1:3. Koniec marzeń łodzianek o półfinale [zdjęcia, FILM]

Piłkę przyjmuje kapitan Budowlanych, Sylwia Pycia.
Piłkę przyjmuje kapitan Budowlanych, Sylwia Pycia. Paweł Łacheta
Siatkarki Budowlanych szybko pożegnały się z marzeniami o awansie do półfinału mistrzostw Polski. Łodzianki odpadły z rywalizacji po porażce 1:3 przed własną publicznością z Aluprofem Bielsko-Biała.

Przed trzecim ćwierćfinałowym meczem łódzkie siatkarki były w bardzo trudnej sytuacji. Po dwóch porażkach w Bielsku-Białej trudno było o optymizm. Do tego humorów kibiców i trenera Macieja Kosmola nie poprawiała sytuacja kadrowa (m.in. kontuzje Dominiki Golec i Eweliny Mikołajewskiej).

Początek meczu też nie dawał wielkich nadziei. Przyjezdne świetnie bowiem spisywały się w bloku. W tym elemencie zdobyły siedem z pierwszych dziesięciu punktów. Na szczęście, popełniały też błędy, dzięki czemu dość nieoczekiwanie gospodynie zyskały aż pięć punktów przewagi (16:11, 18:13 i 20:15). W końcówce seta wytrzymały nerwowo i dzięki atakom Magdaleny Piątek i Doroty Ściurki oraz dobrze spisującej się w bloku Sylwii Pyci wygrały pierwszego seta.

Budowlani - Aluprof 1:3 - zobacz FILM

W drugim obie drużyny punkty zdobywały i traciły seriami. Z czasem coraz większą przewagę zyskiwały bielszczanki, które na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:10. Gospodynie mimo lepszej gry, nie były w stanie odrobić tak dużej straty punkowej.
Niestety, w kolejnej odsłonie nadal dominował Aluprof. Bielszczanki dość szybko uzyskały pięciopunktową przewagę (12:7). W drużynie z Łodzi nie zgasła wiara w zwycięstwo i udało się doprowadzić do wyniku 15:17. Później jednak łodzianki straciły siedem punktów z rzędu.

W czwartej odsłonie gospodynie już nie podjęły walki. Trudno było nie odnieść wrażenia, że ich największym marzeniem jest jak najszybszy koniec spotkania. Do tego łodzianki zniechęcał go gry szczelny blok siatkarek z Bielska-Białej, który w dużej mierze okazał się kluczem do ich trzeciego zwycięstwa. W drugiej części ostatniego seta gra się wyrównała, ale głównie za sprawą bielszczanek, które pewne wygranej nie zamierzały się wysilać.
Łodzianki szybko pożegnały się z marzeniami o półfinale. Teraz pozostała im walka o piąte miejsce.