Budowa Alchemium już ruszyła. Nowa inwestycja Politechniki Łódzkiej przy ul. Żeromskiego

(pij)
Budowa rozpoczęła się od prac ziemnych. Powstaje wykop pod przyszły garaż i fundamenty budynku. Piotr Jach
Ostro ruszyła budowa Alchemium, nowego gmachu konferencyjno-dydaktyczno-laboratoryjnego, który powstaje dla Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej na terenie kampusu uczelni, przy zbiegu ul. Żeromskiego i ul. Żwirki.

Uwagę mijających to miejsce przykuwa głęboki wykop, który będzie w przyszłości podziemnym garażem 5-kondygnacyjnego gmachu konferencyjno-dydaktycznego. Jego główną częścią będzie zajmujące trzy kondygnacje audytorium mogące pomieścić 500 osób.
Jak podkreśla rektorPŁ, prof. Sławomir Wiak, tak duża aula jest przez władze uczelni od dawna oczekiwana. Politechnice Łódzkiej brakuje reprezentacyjnego audytorium, które mogłoby zastąpić historyczną aulę im. prof. A. Sołtana, będącą miejscem większości uroczystości ogólnouczelnianych.
– Politechnika doczeka się prestiżowego, spełniającego współczesne standardy miejsca, w którym będziemy mogli organizować wydarzenia z udziałem znamienitych gości, mając świadomość, że przyjmujemy ich w miejscu odpowiednio do tego zaprojektowanym – mówi rektor.

Aula, którą w razie potrzeby można podzielić na dwa mniejsze audytoria, wyposażona będzie w sprzęt multimedialny, oświetlenie sceniczne, system tłumaczeń symultanicznych.

Na parterze nowego budynku, w sąsiedztwie holu głównego, znajdzie się m.in. sala konferencyjna o powierzchni ponad 200 m2 dla 100 osób. Będzie ona miejscem obrad Senatu uczelni.

Na kolejnych piętrach znajdą się sale konferencyjne, audytoria, pracownie komputerowe oraz pomieszczenia biurowe, w tym dziekanat Wydziału Chemicznego. Budynek będzie wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Dopiero w drugim etapie realizacji inwestycji powstanie budynek z laboratoriami Wydziału Chemicznego PŁ.

Inwestycję o wartości blisko 57,5 mln zł realizuje Budimex S.A. Kontrakt z wykonawcą podpisano 21 stycznia. Tempo prac dobrze rokuje budowie, która ma się zakończyć 30 września 2020 r.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie