Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Brzeziny. Wolontariusze pomagają seniorom, teraz sami dostali kombinezony ochronne

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Portal
Wokół portalu internetowego „Pomocna dłoń Brzeziny” zawiązała się grupa wolontariuszy, która w obliczu epidemii koronawirusa pomaga seniorom i potrzebującym. Wolontariusze robią zakupy i dostarcza je pod wskazany adres, udzielają też wsparcia rzeczowego.

Dzięki współpracy portalu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Miejskim Domem Kultury oraz licznym darczyńcom udało się udzielić rzeczowego wsparcia ośmiu osobom wskazanym przez brzeziński MOPS. Otrzymały one paczki żywnościowe.

Wolontariusze skupieni wokół portalu mają specjalne identyfikatory, dzięki którym w sklepach są przepuszczani w kolejkach. Osób samotnych i starszych, które powinny powstrzymać się od wychodzenia z domu, jest sporo. Do tego trzeba doliczyć jeszcze osoby, którym zarządzono kwarantannę. Wolontariusze mają więc co robić. Na liście darczyńców jest m.in. firma Modern Line z Brzezin, która przekazała wolontariuszom kombinezony ochronne.

- Niestety, osób potrzebujących przybywa, a podarowana portalowi żywność się kończy, dlatego apelujemy do właścicieli firm, sklepów, osób prywatnych o przekazywanie żywności z długim terminem ważności typu kasze, ryż, makaron, konserwy itp. - mówi Przemysław Juraś z portalu. - Każdy, kto zechce nas wesprzeć, może zakupioną żywność dostarczyć do Miejskiego Domu Kultury w Brzezinach lub wskazać adres, spod jakiego można ją odebrać. Zapraszamy do kontaktu przez portal „Pomocna dłoń Brzeziny” lub pod numerem 502 961 023.

WIRUSY I BAKTERIE – MASKI, ŚRODKI DO DEZYNFEKCJI I INNE PRODUKTY PROFILAKTYCZNE >> Sprawdź w naszym sklepie <<

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie