Brzezińska Spółdzielnia Mieszkaniowa wyda w tym roku na remonty ponad 1,5 mln zł

Karolina Brózda
Karolina Brózda
Kwota ta w porównaniu do lat ubiegłych wzrosła z uwagi na zwiększenie odpisu remontowego o 20 groszy od każdego metra kwadratowego lokalu mieszkalnego, który obecnie wynosi 1,38 zł.

W tym roku zakończony zostanie montaż wodomierzy z odczytem radiowym. Do wymiany pozostało około 550 wodomierzy w pięciu ostatnich blokach tj. Siedzikówny 1, Przedwiośnie 3, Przedwiośnie 9 , Przedwiośnie 13 i Hetmana 1.

- Najpilniejszymi są remonty balkonów - mówi Paweł Kupiński, prezes BSM. - Wykonane z wielkiej płyty balkony nie mają izolacji przeciwwodnej, dlatego remont obejmuje wykonanie nowej izolacji, nowej wylewki wykończonej z masy żywicznej lub płytkami typu gres. W tym roku do remontu kapitalnego planowane są balkony w blokach Głowackiego 6A, Głowackiego 8 i Przedwiośnie 15.

W ramach prac drogowych BSM planuje powiększenie utwardzenia placu pomiędzy blokiem Bohaterów Warszawy 3 a sklepem elektrycznym w pawilonie usługowym, tak aby wygospodarować miejsce na pergolę śmietnikową. Planowana jest także wymiana nawierzchni bitumicznej w rejonie budynku Przedwiośnie 15 i węzła cieplnego oraz łącznika ulicy miejskiej pomiędzy budynkami Przedwiośnie 9 i Przedwiośnie 13. Z kolei na osiedlu Hetmana planowane jest wykonanie zatoki parkingowej na 7 miejsc.

Plan remontowy obejmuje także wymianę kolejnych drzwi do klatek schodowych. W tym roku wymiana planowana jest w czterech budynkach: Bohaterów Warszawy 7, Głowackiego 6 i Głowackiego 6A oraz Przedwiośnie 1A.

Większość dachów bloków została już ocieplona. Do docieplenia na 2020 rok przewidziano trzy ostatnie dachy na osiedlu XXX-lecia: Siedzikówny 1, Piłsudskiego 15/23 i Moniuszki 14/16.

FLESZ: Koronawirus torpeduje gospodarkę, traci także Polska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie