- Nasza porodówka zajęła pierwszą lokatę w województwie łódzkim i 4. miejsce w kraju - mówi Renata Mikołajczyk, prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach. - To olbrzymie wyróżnienie, szczególnie że ranking tworzony jest w oparciu o ankiety rodzących mam.
Ranking powstał na podstawie ocen wystawianych w formie anonimowych ankiet przez pacjentki. W ankietach oceniane były m.in. realizacja planu porodu, swoboda rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opieka podczas cięcia cesarskiego, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, realizacja praw pacjenta, warunki w szpitalu, ocena postaw personelu, zadowolenie z opieki. Oddział uzyskał łącznie 76 punktów na 100 możliwych.
Brzeziński oddział ginekologiczno-położniczy przeszedł w 2014 roku kapitalny remont i został doposażony w nowoczesny sprzęt medyczny. Wszystkie sale, w których pacjentki przebywają przed i po porodzie, są dwuosobowe z własną łazienką. Nowo narodzone dzieci od razu po ocenie neonatologicznej przebywają ze swoimi mamami. Na chwilę obecną oddział dysponuje 20 łóżkami ginekologicznymi i 10 neonatologicznymi. Nad mamami w ciąży opiekę sprawuje blisko 20 doświadczonych i empatycznych położonych oraz zespół uznanych ginekologów.
- Wyróżnienie to nie tylko zasługa dobrych warunków lokalowych, ale przede wszystkim personelu, który potrafi udzielić fachowej pomocy, a także wsłuchać się w głos pacjentek i ich rodzin, co jest tak ważne zarówno przy porodzie, jak i w pierwszych wspólnie spędzonych z dzieckiem dobach - zaznacza Renata Mikołajczyk.
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?