Brzezińscy strażacy ochotnicy spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Były podsumowania, odznaczenia i ślubowanie

Karolina Brózda
Karolina Brózda
W remizie przy ul. Reformackiej w Brzezinach odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze brzezińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zebranie poprzedził krótki koncert w wykonaniu orkiestry dętej OSP Brzeziny prowadzonej przez kapelmistrz Roberta Szymczyka.

Następnie prezes Marcin Białobrzeski powitał zaproszonych gości, wśród których byli m.in. prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Brzezinach Leszek Jarząb, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzezinach Eryk Deka, burmistrz Brzezin Ilona Skipor, członkowie OSP Brzeziny oraz najmłodszy uczestnik w historii OSP Brzeziny, kilkumiesięczna Hania, córka dh. Kingi Woźniak.
Po przyjęciu porządku obrad sprawozdanie z rocznej działalności odczytał Krzysztof Stempniewski. Wynikało z niego m.in., że OSP otrzymała dotację na utrzymanie gotowości bojowej od miasta w kwocie 80 tys. zł. Druhowie kupili za nie m.in. materiały i wyposażenie, energię i paliwo, ubezpieczenia, uczestniczyli w specjalistycznych kursach oraz przeprowadzili serwisy sprzętu ratowniczego. Wspierali też działanie orkiestry dętej.

W roku 2020 OSP Brzeziny wzbogaciła się o fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy wraz ze sprzętem. Jednostka otrzymała dotację w kwocie 5 tys. zł z fundacji „Pepcolandia”, dzięki której zorganizowano zawody MINI FireFighter Combat Challenge Brzeziny 2k20. Z dotacji KSRG w wysokości 30 tys. zł została wyremontowana ściana budynku od strony południowej. Z kolei z fundacji Orlen jednostka wzbogaciła się o 4 komplety środków ochronny indywidualnej. Łączna kwota darowizny wyniosła 29 tys. zł.

Ochotnicza Straż Pożarna prowadzi Akademię Młodego Strażaka, której uczestnikami są dzieci oraz młodzież w wieku od 5 do 14 lat - członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na zajęciach prowadzonych przez dh Daniela Strumiana i dh Marcina Białobrzeskiego poruszane są tematy pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.
W 2020 roku OSP Brzeziny uczestniczyła w 166 akcjach ratowniczo-gaśniczych w tym: przy 34 pożarach, 111 miejscowych zagrożeniach oraz 11 fałszywych alarmach. Najczęściej w akcjach udział brali druhowie: Sławomir Młotkowski (101 zdarzeń), Marcin Białobrzeski (71 zdarzeń), Patryk Śniady (70 zdarzeń), Wojciech Młotkowski (68 zdarzeń), Daria Wójcik (65 zdarzeń) oraz Daniel Strumian (57 zdarzeń). Specjalne podziękowania w formie ryngrafu otrzymał kierowca Grzegorz Babski, który zakończył służbę w podziale bojowym.

OSP Brzeziny prowadzi sekcję orkiestry dętej, która od 2012 roku współpracuje z orkiestrą Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji z Dzierżąznej. Współpraca polega na wspólnych występach i koncertach. Obie orkiestry prowadzi kapelmistrz Radosław Szymczyk. Próby odbywają raz w tygodniu po 2 godziny. W roku sprawozdawczym z uwagi na pandemię orkiestra wystąpiła tylko 4 razy. W minionym roku przybyło 4 adeptów nauki gry na instrumentach. Kronikę dziejów OSP prowadzi druhna Urszula Bartyzel, która po raz drugi wydała kronikę w formie fotograficznego albumu.

Nowi członkowie OSP Brzeziny złożyli ślubowanie. W gronie ślubujących znaleźli się: Michał Jedynak, Ola Świderek, Marcin Szychowski, Julia Rubaszewska, Piotr Nowakowski i Szymon Ferdzyn.

W dalszej części zebrania powołano nowy zarząd OSP Brzeziny, w skład którego weszli: prezes – dh Sławomir Młodkowski, wiceprezes - dh Roman Wargoś, wiceprezes - naczelnik - dh Krzysztof Jastrzębowski, z-ca naczelnika - dh Piotr Dziedzic, skarbnik - dh Marcin Białobrzeski, sekretarz - dh Daniel Strumian kronikarz – dh Urszula Bartyzel, oraz członkowie zarządu: dh Daria Wójcik i Marta Krysztofiak. W skład komisji rewizyjnej weszli przewodniczący - dh Krzysztof Trzewikowski, sekretarz – dh Krzysztof Sbieszkoda i członek – dh Tomasz Świerczyński.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie