Brytyjscy żołnierze przyjadą na manewry do Polski

aip
Wielka Brytania wyśle 1000 żołnierzy do Polski wiosną tego roku na manewry „Anakonda”. Póki co, nie ma mowy o stałym pobycie wojsk brytyjskich w naszym kraju.

Polski minister obrony Antoni Macierewicz i polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odbyli w Edynburgu spotkanie z ministrem obrony Michaelem Fallonem i szefem brytyjskiej dyplomacji Philipem Hammondem. Fallon wykluczył możliwość poparcia utworzenia stałej bazy NATO w Polsce. Jednocześnie zapowiedział, że do naszego kraju zostanie wysłanych 1000 brytyjskich żołnierzy oraz okręty wojenne na manewry „Anakonda”.

- Będziemy tak często rotować nasze wojska w Polsce, że praktycznie będą one tam na stałe - podkreślał Michael Fallon. Dodał, że liczba brytyjskich żołnierzy ćwiczących w regionie w najbliższym czasie wciąż będzie się zwiększać. Brytyjczycy mają wyposażyć magazyny i zbudować infrastrukturę sojuszu w Polsce, tak aby w razie ataku szybko przerzucić wojska NATO. Również w 2020 roku wspierać nas będą siły brytyjskie.

[ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Michał Szpak o swoim udziale w Eurowizji i oskarżeniach o plagiat (autorDzień Dobry TVN/x-news)