Brązowy medal Wardy

Kamila Warda z trenerem Maciejem Gawłowskim
Kamila Warda z trenerem Maciejem Gawłowskim archiuwm
W Bratysławie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Karate WKF. W turnieju wzięło udział 354 zawodników z 43 krajów. Bardzo dobrze spisały się dwie łodzianki Kamila Warda (Olimp) i Justyna Gradowska (Kumade).

Kamila wywalczyła brązowy medal w kategorii 68 kg. Warto dodać, że jest to trzeci w historii startów w Mistrzostwach Świata medal dla Polski. Kamila kolejno wygrywała z zawodniczkami z Anglii, Belgii, w półfinale nieznacznie uległa francuskiej zawodniczce 0:1. W walce o trzecie miejsce zdeklasowała zawodniczkę z Brazylii, zwyciężając 7:1. Dobrze spisała się Justyna Gradowska, która w walce o brązowy medal minimalnie uległa Hiszpance 0:1 i ostatecznie zajęła 5. miejsce.
Łodzianki z Patrycją Grześkowiak z Elbląga w kumite drużynowym wywalczyły również 5. miejsce. Polki kolejno pokonały Bułgarię, Tajwan i Ukrainę. W walce o medal po świetnych walkach uległy zawodniczkom z Japonii. Trenerem reprezentacji Polski AZS jest łodzianin Maciej Gawłowski, na co dzień trener Olimpu i Kamili Wardy. Trenerem Justyny Gradowskiej jest Maciej Krochmalski.