Brąz ME łódzkich pływaczek w sztafecie!

bap
Dwie łódzkie pływaczki - Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (MKS Trójka) i Ewa Ścieszko (AZS) - zdobyły brązowy medal w sztafecie (4x50 stylem zmiennym) trwających w Szczecinie mistrzostw Europy!

Medal naszych dziewczyn był zaskoczeniem także dla nich. Polki do mety dotarły bowiem na czwartym miejscu, za Dunkami, Rosjankami i Niemkami. Na podium znalazły się dzięki decyzji sędziów, którzy za pożenione w czasie wyścigu błędy zdyskwalifikowali Niemki. Oprócz łodzianek w sztafecie płynęły też Anna Dowgiert i Katarzyna Wilk. Ich czas to 1.48,70 s.

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk<br>fot. PAP/Adam Ciereszko<br>

Urbańczyk-Olejarczyk bardzo blisko medalu była też w w finale wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Z czasem 26,97 s zajęła jednak czwarte miejsce, a do brązu zabrakło jej 0,03 s. To spore rozczarowanie, bo po wygranych półfinałach Ola była w gronie faworytek do zwycięstwa. Najlepsza była Rosjanka Anastazja Zujewa (26,23).

W sobotę złoty medal (już czwarty dla Polski na ME) na 1500 m kraulem zdobył Mateusz Sawrymowicz.