Brawo! Niemożliwe, ale prawdziwe. Master Pharm Rugby lepsi od mistrza Polski!

W zaległym meczu ekstraligi rugby mistrz Polski - Ogniwo Sopot podjął mocno osłabionego wicemistrza - Master Pharm Rugby Łódź.

Wydawało się, że łodzianie są na straconej pozycji. Tymczasem pokazali wielką klasę i odnieśli wspaniałe zwycięstwo!
Przed meczem odegrano hymny Ukrainy i Polski. Była też minuta ciszy dla ofiar rosyjskiej agresji. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po karnym prowadzili 3:0. Potem inicjatywę przejli łodzianie, ale zawodziło ostatnie podanie. Do czasu...
W 35 minucie Master Pharm wyprowadzili znakomity składny atak z własnej połowy, który zakończył w polu punktowym Mchedlidze i łodzianie wyszli na prowadzenie. W 40 min po wygranym aucie i znakomitej akcji Seerane przewaga gości się powiększyła.
W 60 min po wysokiej szarży goście mieli karnego. I Brzozowski udanym kopem między słupy z 30 metrów podwyższył prowadzenie łodzian na 17:3. Mijały minuty. Ogniwo przeszło do ofensywy. Już po regulaminowym czasie gospodarze zabrali piłkę łodzianom i Grebienow przedarł się na pole punktowe. Łodzianie bronili się na linii punktowej. Kolejne punkty w dziesiątej doliczonej minucie zdobył Olszewski. Po tej akcji sdzia odgwizdał koneic spotkania. Gorąco dopingowani goście cieszylisię ze zwycięstwa!

Ogniwo Sopot - Master Pharm Rugby Łódź 13:17 (3:14)

Punkty - Ogniwo: Grebienow 5, Olszewski 5, Plichta 3, Master Pharm Mchedlidze: 5, Seerane 5 Brzozowski 7

Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze, Serafin, Schevneko, Nibladze, Mirosz, Soafa, Urbaniak, Brzozowski, Lewandowski, Dobijański, Seerane, Wlaźlak, Pogorzelski oraz Kacprowicz, Matyjak, Witkowski, Olejnik, Dułka. Jako zawodnik został wpisany do protokołu trener Szyburski.