MKTG SR - pasek na kartach artykułów

BOŻE CIAŁO 2016. Procesje Bożego Ciała przejdą łódzkimi ulicami

msm
Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Bożego Ciała. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Jego tradycja sięga średniowiecza, do Polski trafiło w XVI w. Podczas Bożego Ciała odbywa się uroczysta procesja wiernych do czterech ołtarzy, przy których są czytane Ewangelie.

* Tradycja tego święta sięga 1246 roku i wiąże się z objawieniami św. Julianny z Cornillon

W Łodzi każda z parafii organizuje własną procesję po terenie parafii. W bazylice katedralnej rozpocznie się ona ok. godz. 11, po zakończeniu mszy (która rozpocznie się o godz. 10). Procesja przejdzie ulicami: Piotr-kowską, Czerwoną, Wólczańską i ks. Skorupki do katedry. Katolicy mają tego dnia obowiązek uczestnictwa we mszy św.

Ze świętem Bożego Ciała wiążą tradycje ludowe - np. branie na pamiątkę przez wiernych gałązek, którymi są przyozdobione ołtarze i zabieranie ich do domu, by chroniły przed piorunami i pożarem.

***
ŁKA Boże Ciało w Łowiczu z biletem w jedną stronę
Podróżni, którzy wybiorą się w czwartek 26 maja pociągami

Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Łowicza, do domu będą mogli wrócić bezpłatnie. Należy jedynie odwiedzić stoisko ŁKA na Nowym Rynku w Łowiczu i otrzymać tam pieczęć upoważniającą do powrotu pociągami ŁKA tego dnia na podstawie posiadanego już biletu. Promocja ma związek z uroczystością Bożego Ciała, która w Łowiczu ma wyjątkową oprawę.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Za co gwiazdy kochają swoje matki (x.news/Agencja TVN)