BOŻE CIAŁO 2016. Człowiek Motyl walczy o prawa kobiet [ZDJĘCIA]

EI24/msm
Człowiek Motyl w tym roku również pojawił się na łódzkiej procesji Bożego Ciała. Tym razem występuje w obronie praw kobiet. Paweł Hajncel ubrany jest w podomkę w kwiatki i trzyma transparent z napisem "KOBIETY NIE MACIE ŻADNYCH PRAW W KOŚCIELE".

Reakcja osób idących w procesji i tych, którzy nie idą w procesji była skrajnie różna.
- Co roku obraża katolików i nikt nic z tym nie robi - denerwowały się panie idące w procesji. - Hańba, gdzie jest policja, niech go wreszcie zamkną! Niech się o swoje prawa martwi!

- Facet ma odwagę mówić, jak jest. Pokazuje prawdę i nie wiem, dlaczego ci, co idą w tej procesji tego nie dostrzegają - komentował mężczyzna w średnim wieku. - Brawo!

Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Bożego Ciała. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Kościele. Jego tradycja sięga średniowiecza, do Polski trafiło w XVI w. Podczas Bożego Ciała odbywa się uroczysta procesja wiernych do czterech ołtarzy, przy których są czytane Ewangelie. W Łodzi każda z parafii organizuje własną procesję po terenie parafii. W bazylice katedralnej rozpocznie się ona ok. godz. 11, po zakończeniu mszy (która rozpocznie się o godz. 10).

Procesja przejdzie ulicami: Piotrkowską, Czerwoną, Wólczańską i ks. Skorupki do katedry. Katolicy mają tego dnia obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. Na procesji pojawił się Człowiek Motyl. Dziś walczy o prawa kobiet.

BOŻE CIAŁO 2016

BOŻE CIAŁO 2016. CZŁOWIEK MOTYL NA PROCESJI

Boże Ciało 2015. Człowiek Motyl był Jezusem Chrystusem [zdjęcia]

Człowiek Motyl już nie zakłóci procesji Bożego Ciała. Wycofuje się z takich wystąpień

Człowiek motyl udawał księdza na procesji. Łódzki artysta-ateista znów zaatakował kler[film,zdjęcia]

CZŁOWIEK MOTYL WALCZY O PRAWA KOBIET

WIERSZYKI, WIERSZE DLA MAMY - piękne życzenia na DZIEŃ MAMY

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Za co gwiazdy kochają swoje matki (x.news/Agencja TVN)