Jacek Kmiecik
Boca Juniors Buenos Aires zdobył mistrzostwo Argentyny po raz 35. Gol River Plate Buenos Aires w 95. minucie pozbawił Racing Club Avellaneda szans na tytuł.

Remis Boca Juniors w ostatniej kolejce

W ostatniej kolejce Superligi Boca Juniors zremisował z Independiente Avellaneda 2:2. Dzięki temu „Azul y Oro” zajęli pierwsze miejsce z 52. punktami w 27 meczach.

Wicemistrzostwo przypadło Racingowi z 50 punktami, a trzecie miejsce zajął River Plate (47 punktów). Mecz pomiędzy tymi zespołami w ostatniej rundzie zakończył się zwycięstwem River Plate 2:1.

Racing zaprzepaścił szanse w doliczpnym czasie

W 90. minucie meczu przy stanie 1:1 pomocnik Racingu Jonatan Galvan nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił strzał. W 95. minucie napastnik River Plate Miguel Borja strzelił zwycięskiego gola. Gdyby Racing wygrał, wyprzedziłby Boca Juniors w tabeli i zostałby mistrzem kraju.

Królem strzelców Liga Profesional został 23-letni Mateo Retegui z Tigre Victoria (Buenos Aires) z 19. golami przed 26-letnim Franco Sebastianem Cristaldo z Huracanu Buenos Aires z 14. bramkami i 26-letnim Enzo Copettim z Racingu z 11. trafieniami.

Rekord mistrzostw kraju należy do River Plate

Boca Juniors zdobył mistrzostwo Argentyny po raz 35. Rekord największej liczby tytułów mistrzowskich należy do River Plate – 37. Na trzecim miescu jest Racing z 18. tytułami, a czwarty – Independiente z 16.

Boca Juniors to jedyny argentyński klub, który nigdy nie występował w drugiej lidze; przez wszystkie sezony od 1913 roku, gdy gra w Primera. Jest też jedyną drużyną, która zdobyła co najmniej jeden tytuł w każdej dekadzie. To też najbardziej utytułowany argentyński zespół z 73. oficjalnymi trofeami na koncie, w tym 22. międzynarodowymi, a 18. z nich zdobytymi w ramach CONMEBOL (Południowoamerykańskiej Feredacji Związków Piłkarskich) i 4. przyznanymi wspólnie przez federacje argentyńską i urugwajską.

Reprezentacja Argentyny jest grupowaym rywalem drużyny narodowej Polski w mistrzostwach świata 2022 w Katarze, które zaczynają się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. Obrócz „Albiceleste” i Biało-Czerwonych w grupie C wystąpią Arabia Saudyjska i Meksyk.