Błyskawiczy sukces Janowicza

(sf)
Łodzianin Jerzy Janowicz
Łodzianin Jerzy Janowicz Paweł Łacheta
Jerzy Janowicz (ATP 240) pokonał Kamila Capkovicia (ATP 227) 6:2, 6:4 w I rundzie halowego turnieju w Wolfsburgu (pula nagród 30 tys. dolarów). Mecz trwał 63 minuty.

Łodzianin od samego początku dominował na korcie. Już w gemie otwarcia miał szansę na przełamanie serwisu Słowaka. Udało mu się tego dokonać w trzecim i siódmym gemie. W pierwszej partii Janowicz stracił zaledwie dwa punkty przy swoim podaniu.
Drugi set był bardziej wyrównany, padło w nim zaledwie jedno przełamanie w trzecim gemie, ale przewagę Janowiczowi udało się utrzymać do końca. W całym spotkaniu Polak zaserwował 17 asów, ale popełnił też 4 podwójne błędy. Capković miał ich na koncie dwa razy więcej i była to jedna z przyczyn porażki Słowaka. Łodzianin popisał się bardzo dobrym returnem, po drugim serwisie rywala wygrał 20 punktów z 33.
W kolejnej rundzie Polak zmierzy się z Dominikiem Meffertem (ATP 177) lub Michaelem Lammerem (ATP 249).