Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Blisko 250 osób z rozbitą głową. Co jeszcze dokuczało mieszkańcom w ostatnich dniach?

Lila Sayed
Lila Sayed
Ekipa łódzkiego pogotowia opatrywała ranę głowy mężczyzny, który w miniony weekend przewrócił się na ul. Piotrkowskiej na wysokości numeru 100. Pieszy wracał do domu i był lekko podchmielony. Być może dlatego stracił równowagę. Tylko w ciągu trzech dni takich przypadków na terenie województwa było aż 249. Czytaj dalej
Ekipa łódzkiego pogotowia opatrywała ranę głowy mężczyzny, który w miniony weekend przewrócił się na ul. Piotrkowskiej na wysokości numeru 100. Pieszy wracał do domu i był lekko podchmielony. Być może dlatego stracił równowagę. Tylko w ciągu trzech dni takich przypadków na terenie województwa było aż 249. Czytaj dalej Lila Sayed
Ekipa łódzkiego pogotowia opatrywała ranę głowy mężczyzny, który w miniony weekend przewrócił się na ul. Piotrkowskiej na wysokości numeru 100. Pieszy wracał do domu i był lekko podchmielony. Być może dlatego stracił równowagę. Tylko w ciągu trzech dni takich przypadków na terenie województwa było aż 249.

Alkohol przewracał pacjentów

- Urazy były często były efektem przewrócenia się osób pod wpływem alkoholu - mówi Adam Stępka z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

I tak było także w przypadku spacerowicza z ul. Piotrkowskiej.

- Na widok mężczyzny leżącego na nawierzchni deptaka zareagował patrol funkcjonariuszy - mówi Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. - Pomogli pieszemu wstać i wezwali pogotowie, bo miał on rozbitą głowę.

Po opatrzeniu rany, policjanci zawieźli go do domu.

Co jeszcze doskwierało mieszkańcom?

- W długi weekend zespoły ratownictwa medycznego zrealizowały 2 433 zlecenia wyjazdu. Wśród nich dominowały osoby pod wpływem alkoholu (267 przypadków). Zaskakująco dużo interwencji dotyczyły również osób z zaburzeniami psychicznymi (259 przypadków). Były też wezwania dochorób takich jak zawał serca (12 przypadków), czy niewydolność serca (57 przypadków), ale stanowiły one mniejszość. Podobnie schorzenia układu oddechowego (66 przypadków), układu wydzielania wewnętrznego (64 przypadki), układu pokarmowego (56 przypadków), czy układu nerwowego (41 przypadków).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany