Blisko 19 mln zł winni są sądom dłużnicy w Łódzkiem. Jest ich 9.223, a ich średnie zadłużenie wynosi 1,8 tys. zł.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Dłużnikiem Temidy jest najczęściej mężczyzna (w 9 przypadkach na 10) między 25. a 44. rokiem życia.

Długi Polaków wobec sądów wzrosły w minionym roku o ponad połowę, do 608 mln zł. Było to efektem niestosowania się do wyroków orzekających o zwrocie majątku pochodzącego z przestępstwa. Rodacy „zapominają” również płacić grzywien i kosztów sądowych. Na liście dłużników na koniec 2019 r. było ponad 147 tys. osób.

Największa część trafiła do rejestru dłużników z powodu zaległych grzywien, przeciętna wartość jednej grzywny to niecałe 1,8 tys. zł. Niepłacący grzywien stanowią ponad 80 proc. wszystkich dłużników, a ich zaległości z tego tytułu przekroczyły na koniec ub. roku 281 mln zł - wynika z danych przekazanych do bazy BIG InfoMonitor.

Druga najliczniejsza grupa to osoby, które nie płacą kosztów sądowych - jest ich ponad 90 tys. i mają zobowiązania sięgające prawie 64 mln zł. Najwyższa nieopłacona w Polsce grzywna wynosi prawie 7 mln zł, a wartość niezwróconego majątku pochodzącego z przestępstwa przekracza 48 mln zł.

Pogoda na 27 stycznia, woj. łódzkie:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
27 stycznia, 12:22, Gość:

No dłużnicy oddawać kaście hajs oni tacy biedni i zastraszeni płacić i płakać

lepiej sie dluznikami nie scigac i wczesniej w erifie sprawdzic

G
Gość

Takich to dłużników w erifie sprawdzam i do widzenia

U

Nie dziwię się, przecież to upadłe miasto. Syf , brud i zdanowska

P
Pjetja

Jakim sądom o tych post UBeków chodzi nic nie płacic

G
Gość

No dłużnicy oddawać kaście hajs oni tacy biedni i zastraszeni płacić i płakać

Dodaj ogłoszenie