Błękitni Raciaż - ŁKS 1:3. Wymarzona inauguracja nowego sezonu III ligi!

(bap)
Piłkarze ŁKS mają powody do radości.
Piłkarze ŁKS mają powody do radości. Maciej Stanik
Piłkarze ŁKS i kibice nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku nowego sezonu w III lidze. W pierwszej kolejce łodzianie pokonali w Raciążu 3:1 Błękitnych! Wszystkie gole na boisku beniaminka łódzka drużyna zdobyła w pierwszej połowie.

Postawa łodzian w pierwszym meczu nowego sezonu była wielką niewiadomą, ale obawy kibiców okazały się niesłuszne. W meczu z beniaminkiem w grze podopiecznych trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego widać było większe doświadczenie i mądrość.

Goście w pierwszym kwadransie dali się wyszumieć miejscowym zawodnikom. A kiedy ruszyli do ataku powodzenie przyniosła już pierwsza akcja, którą wykorzystał Adam Patora. Napastnik ŁKS rozegrał dobry mecz i mógł zdobyć więcej goli.

Jeszcze przed przerwą na listę strzelców po rzucie rożnym wpisał się debiutujący w ŁKS Mariusz Cichowlas, a po chwili Brazylijczyk Rodrigo.

W drugiej połowie dobre okazje na podwyższenie prowadzenia zmarnowali m.in. Patora (trafił w słupek) i Rodrigo.

Gospodarze, którzy od 66 minuty grali w dziesiątkę honorową bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. W polu karnym Piotra Paczkowskiego sfaulował Michał Kołba, a następnie bramkarz ŁKS pomocnikowi Błękitnych dał się pokonać z rzutu karnego.

ŁKS rozgrywki zaczął w wymarzony sposób, ale ich rywal nie okazał się tak wymagający, jak można było przypuszczać. W 2. kolejce łodzianie podejmą Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Błękitni Raciąż – ŁKS 1:3 (0:3)
0:1 – Patora (23), 0:2 – Chichowlas (40), 0:3 – Rodrigo (41), 1:3 - Paczkowski (91, karny).
ŁKS: Kołba – Placek, Salski, Ślęzak, Pawlak – Dynel, Cichowlas, Serwaciński (53, Zimoń), Golański (81, Filipiak), Rodrigo – Patora (75, Sarafiński).