Biznesmen kontra konserwator zabytków. Piotr Misztal wypowiada wojnę urzędnikom

Piotr Jach
Piotr Jach
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Rozbiórka chodnika przed Centralem II u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Piotrkowskiej nie oznacza startu nowej inwestycji.

Teren należy do znanego łódzkiego biznesmena Piotra Misztala, który za 3 mln zł kupił tam działkę o powierzchni 744 mkw. Chciał wybudować hotel, jednak jego projekt nie zyskał aprobaty wojewódzkiej konserwator zabytków Aleksandry Stępień, która uznała, że budynek nie pasuje do otoczenia i nie nawiązuje do historycznej zabudowy - układ urbanistyczny ul. Piotrkowskiej jest wpisany do rejestru zabytków. Wszelkie zachodzące tam zmiany wymagają zgody konserwatora.

Dom Piotra Misztala kosztował 25 mln zł. Zobacz jak mieszka ...

Piotr Misztal zmienić swojego projektu nie zamierza. Zagroził za to, że jeśli urzędnicy nadal będą robić mu wbrew, zrobi na swojej działce „coś niestosownego”, np. nawiezie tam śmieci i umieści tabliczkę, czyja to zasługa. Na razie kazał rozebrać chodnik.

Urzędnicy magistratu bezradnie rozkładają ręce. Nie mają narzędzi prawnych, by wpłynąć na Misztala.
- Nasze miejskie służby konserwatorskie właściwie mogą tylko prosić właściciela, żeby zachowywał się godnie w tej przestrzeni - mówi Aleksandra Hac z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi. - . Dużo więcej narzędzi ma wojewódzki konserwator zabytków, który może na nakazać przywrócenie terenu do jego poprzedniego stanu. I o to poprosiliśmy. Jeszcze w środę przed długim weekendem wystosowaliśmy pismo do wojewódzkiego konserwatora zabytków z prośbą, by interweniował na tej działce, w tym sprawdził, czy podjęte działania zostały wykonane zgodnie z prawe. nam wydaje się, że doszło do zmiany zagospodarowania terenu wymagającej zgody konserwatora zabytków, a tej zgody nie ma.

W umowie sprzedaży działki Piotrowi Misztalowi nie zawarto klauzuli dotyczących tego, co i w jakim czasie ma na niej powstać. Urzędnicy opierali się na planie zagospodarowania miejscowego, który mówi dokładnie, pod jakiego rodzaju działalność działka jest przeznaczona. Przyznają, że nie docenili niekonwencjonalnego przedsiębiorcy...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 57

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

a
ajwaj ajwaj
2019-08-22T00:58:58 02:00, brawo misztal:

Popieram Misztala. Kupił działkę? kupił...jego własność, a prawo własności jest prawem świętym i może robić z tą działką co chce bo to jego i on tam stanowi prawo. Tak jest w usa i tak powinno być w Polsce, anie jakieś prawa budowlane i inne pierdoły. to po co kupował działke, żeby jakies urzędasy tam rządziły? Ma chłop racje i walczy o swoje co rozumiem w 100%. Powinien tam nawieźć 50 ton krowiego łajna żeby te urzedasy nawąchały sie smrodu swojej glupoty, wtedy odechialaoby sie rzadzic cudzym majatkiem. Moj teren moje prawo i koniec kropka....

2019-08-22T01:41:17 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Istnieje prawo budowlane i dlatego nie można budować czego się chce.

2019-08-22T21:24:49 02:00, Gość:

przygłup to ciebie zrobił baranie. Nie rozumiesz przekazu to zamknij morde.

popierasz bo pewnie tez jestes ze smolnymi lapami ja mam wlasnosc prywatna i Misztala w dupie kumasz przyglupie

G
Gość
2019-08-22T00:58:58 02:00, brawo misztal:

Popieram Misztala. Kupił działkę? kupił...jego własność, a prawo własności jest prawem świętym i może robić z tą działką co chce bo to jego i on tam stanowi prawo. Tak jest w usa i tak powinno być w Polsce, anie jakieś prawa budowlane i inne pierdoły. to po co kupował działke, żeby jakies urzędasy tam rządziły? Ma chłop racje i walczy o swoje co rozumiem w 100%. Powinien tam nawieźć 50 ton krowiego łajna żeby te urzedasy nawąchały sie smrodu swojej glupoty, wtedy odechialaoby sie rzadzic cudzym majatkiem. Moj teren moje prawo i koniec kropka....

2019-08-22T01:41:17 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Istnieje prawo budowlane i dlatego nie można budować czego się chce.

przygłup to ciebie zrobił baranie. Nie rozumiesz przekazu to zamknij morde.

p
podatnik
2019-08-22T11:12:57 02:00, architektstudent:

UWAGA -2 tygodnie temu położono asfalt po wymianie sieci gazowej na SIENKIEWICZA a teraz go zrywają -końca remontów NAWROT nie widać bo nie widać wykonawców -kto rządzi w tym mieście quwa złodziej i kłamczucha pijaczka

Nie che się wierzyć, że tak łatwo można wyrzucać pieniądze nas podatników w tym biednym mieście.

A
ARCHI
2019-08-22T11:12:57 02:00, architektstudent:

UWAGA -2 tygodnie temu położono asfalt po wymianie sieci gazowej na SIENKIEWICZA a teraz go zrywają -końca remontów NAWROT nie widać bo nie widać wykonawców -kto rządzi w tym mieście quwa złodziej i kłamczucha pijaczka

2019-08-22T11:24:01 02:00, .:

Spierdalaj do swojej matki. To pijaczka.

idz do Ministerstwa sety ze swoją idolką HANKĄ -SKAZANKĄ

.
2019-08-22T01:43:04 02:00, Gość:

To nie jest Misztal kontra urzędniczka, to Misztal kontra przepisy. Misztal chce być ponad prawem. Bogatemu wolno?

To może niech tam spalarnię odpadów wybuduje?

2019-08-22T11:08:31 02:00, ALKA:

jesteś idiota -MISZTALOWI nie wolno ale przy POZNAŃSKIM innym pozwolono pobudować koszmarki -EKIPA alkoholiczki i karanej sądownie za kłamstwa robi co chce ---teraz betonują drzewa w parku SIENKIEWICZA -jak uschną sprzedamy PARK

Pierdolisz przygłupie.

.
2019-08-22T11:12:57 02:00, architektstudent:

UWAGA -2 tygodnie temu położono asfalt po wymianie sieci gazowej na SIENKIEWICZA a teraz go zrywają -końca remontów NAWROT nie widać bo nie widać wykonawców -kto rządzi w tym mieście quwa złodziej i kłamczucha pijaczka

Spierdalaj do swojej matki. To pijaczka.

a
architektstudent

UWAGA -2 tygodnie temu położono asfalt po wymianie sieci gazowej na SIENKIEWICZA a teraz go zrywają -końca remontów NAWROT nie widać bo nie widać wykonawców -kto rządzi w tym mieście quwa złodziej i kłamczucha pijaczka

A
ALKA
2019-08-22T01:43:04 02:00, Gość:

To nie jest Misztal kontra urzędniczka, to Misztal kontra przepisy. Misztal chce być ponad prawem. Bogatemu wolno?

To może niech tam spalarnię odpadów wybuduje?

jesteś idiota -MISZTALOWI nie wolno ale przy POZNAŃSKIM innym pozwolono pobudować koszmarki -EKIPA alkoholiczki i karanej sądownie za kłamstwa robi co chce ---teraz betonują drzewa w parku SIENKIEWICZA -jak uschną sprzedamy PARK

G
Gość

ftgihkhl jju9oiio

G
Gość
2019-08-22T09:57:54 02:00, Walcz Piotrze!!!:

z tą chołotą miejską, nieudacznikami, co zawsze robią pod górę. ta lewcka banda jest tu od zawsze i będzie ciężko, bo oni mają tu wszystko i są poukładani wszedzie, a Ty masz pieniądze ale dla Ciebie ta walka to szczy mozliwości, a dla nich to norma!

jjk

W
Walcz Piotrze!!!

z tą chołotą miejską, nieudacznikami, co zawsze robią pod górę. ta lewcka banda jest tu od zawsze i będzie ciężko, bo oni mają tu wszystko i są poukładani wszedzie, a Ty masz pieniądze ale dla Ciebie ta walka to szczy mozliwości, a dla nich to norma!

G
Gość
2019-08-22T00:58:58 02:00, brawo misztal:

Popieram Misztala. Kupił działkę? kupił...jego własność, a prawo własności jest prawem świętym i może robić z tą działką co chce bo to jego i on tam stanowi prawo. Tak jest w usa i tak powinno być w Polsce, anie jakieś prawa budowlane i inne pierdoły. to po co kupował działke, żeby jakies urzędasy tam rządziły? Ma chłop racje i walczy o swoje co rozumiem w 100%. Powinien tam nawieźć 50 ton krowiego łajna żeby te urzedasy nawąchały sie smrodu swojej glupoty, wtedy odechialaoby sie rzadzic cudzym majatkiem. Moj teren moje prawo i koniec kropka....

Ty byłeś kiedyś w USA czy też obejrzałeś o tym kraju film.

G
Gość

To nie jest Misztal kontra urzędniczka, to Misztal kontra przepisy. Misztal chce być ponad prawem. Bogatemu wolno?

To może niech tam spalarnię odpadów wybuduje?

.
2019-08-22T00:58:58 02:00, brawo misztal:

Popieram Misztala. Kupił działkę? kupił...jego własność, a prawo własności jest prawem świętym i może robić z tą działką co chce bo to jego i on tam stanowi prawo. Tak jest w usa i tak powinno być w Polsce, anie jakieś prawa budowlane i inne pierdoły. to po co kupował działke, żeby jakies urzędasy tam rządziły? Ma chłop racje i walczy o swoje co rozumiem w 100%. Powinien tam nawieźć 50 ton krowiego łajna żeby te urzedasy nawąchały sie smrodu swojej glupoty, wtedy odechialaoby sie rzadzic cudzym majatkiem. Moj teren moje prawo i koniec kropka....

Pierdolisz przygłupie. Istnieje prawo budowlane i dlatego nie można budować czego się chce.

b
brawo misztal

Popieram Misztala. Kupił działkę? kupił...jego własność, a prawo własności jest prawem świętym i może robić z tą działką co chce bo to jego i on tam stanowi prawo. Tak jest w usa i tak powinno być w Polsce, anie jakieś prawa budowlane i inne pierdoły. to po co kupował działke, żeby jakies urzędasy tam rządziły? Ma chłop racje i walczy o swoje co rozumiem w 100%. Powinien tam nawieźć 50 ton krowiego łajna żeby te urzedasy nawąchały sie smrodu swojej glupoty, wtedy odechialaoby sie rzadzic cudzym majatkiem. Moj teren moje prawo i koniec kropka....

Dodaj ogłoszenie