Bierhalle Beach Rugby 2016. Turniej rugby plażowego w Manufakturze [zdjęcia]

ab
W rugby można grać także na piasku, a plażowa odmiana tej dyscypliny staje się coraz bardziej popularna. Mistrzowie Polski w rugby, Master Pharm Budowlani SA Łódź, zorganizowali na plaży w Manufakturze turniej Bierhalle Beach Rugby 2016. Dzisiaj o godz. 16 do walki stanęły niemal wszystkie drużyny, które w piętnastoosobowym rugby reprezentują region łódzki na różnych poziomach rozgrywkowych.

Wyniki LOTTO 6.08
Na plaży w Manufakturze już od godz. 13.00 kibiców przyciągały sportowe emocje. Zaczęły dzieci: pokaz rugby na piasku w wykonaniu najmłodszych zorganizowały wspólnie dwa kluby - KS Budowlani i Fabrykanci Pabianice. W mini-turnieju młodzików punkty zdobywały nawet dziewczyny udowadniając, że fani dyscypliny sportu, uznawanej za typowo męską, muszą ustąpić pod naporem ambitnych przedstawicielek płci pięknej. W rozgrywanym następnie turnieju drużyn sponsorskich (zagrali przedstawiciele firm, od dawna wspierających ligową drużynę Budowlanych) zwyciężył zespół Bierhalle&Friends.

Około godz. 15.30 na piaskowym boisku pojawiło się w prezentacji 10 drużyn, ubiegających się o miano najlepszej w plażowej rywalizacji. Trzecia edycja turnieju Bierhalle Beach Rugby zgromadziła największą w historii liczbę uczestników - po raz pierwszy w szranki na plaży stanęły zespoły spoza województwa łódzkiego, jak choćby KS Rugby Ruda Śląska czy Rugby Club Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Po eliminacjach w dwóch grupach, pięcioosobowe drużyny przystąpiły do walki o ostateczne miejsce w turnieju. Na podium zmieściły się następujące zespoły: trzecie miejsce zajęli juniorzy Master Pharm Budowlanych SA, startujący pod nazwą Młode Budo, drugą lokatę (po ekscytującym pojedynku finałowym) wywalczyli rugbyści Klubu Rugby Zgierz, a w całym turnieju zwyciężyli faworyci, drużyna Master Pharm Budowlanych SA, aktualnych mistrzów Polski w tradycyjnym rugby piętnastoosobowym.

STARTY POLAKÓW NA OLIMPIADZIE W RIO 2016. KIEDY WYSTĘPY POLAKÓW, KIEDY STARTUJĄ POLACY