Biegi po schodach. Jarosław Piechota nie zwalnia tempa

Nasz łódzki mistrz biegania po schodach Jarosław Piechota nie zwalnia tempa

Wziąłem udział w zawodach Altus Cup w Katowicach gdzie zająłem piąte miejsce w w swojej kategorii wiekowej, i 69 w klasyfikacji open na 200 startujących mówi łódzki biegacz. Było trochę zaskoczeń. Zawsze wbiegaliśmy na 30 piętro. Tym razem organizator zmienił i datę i ilość pięter. Początkowo miał się odbyć w listopadzie, ale z przyczyn technicznych został przeniesiony na styczeń i w sumie do pokonania było 33 piętra.
Były to mistrzostwa Polskie weteranów. Osiągnąłem czas 4 min 15 s. Z mojej grupy, którą trenuję brązowy mistrzostw polski weteranów zdobyła Beata Dembińska z czasem 6.20 min. Za tydzień reszta mojej ekipy udaje się na Everest Run na hotel Mariott na 24godzinny bieg po schodach, w którym ja w 2017 czynnie uczestniczyłem, a w tym roku tylko im kibicuję. W lutym czeka mnie start na Rondo 1 czyli 37 piętro , do którego mam nadzieję się mocno przygotować.
Ostatnio Jarosław Piechota przez 10 godzin wbiegał na 13 piętro wieżowca Orion Business Tower. Za każde wejście na szczyt sponsor szczytu przekazał sporą kwotę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.