Biegali i jechali rowerem - pokonali blisko 30 kilometrów ZDJĘCIA

Anna Janiszewska
Magdalena Bąkowska - Tarnecka
W ostatni weekend, pomimo niskiem temperatury zaledwie 2 st. C., odbył się pierwszy Duathlon Cross Pabianice.

Na początek zawodnicy musieli wykonać dwie pętle na terenie Lewitynu - łącznie przebiegli 2,8 km. Następnie trzeba było przejechać na rowerze 24 km, aby znów powrócić na Lewityn i przebiec 2,8 km.

W duathlonie wzięło udział 75 zawodników - do Pabianic przyjechali m.in. z Łodzi czy Poronina. W ogólnej klasyfikacji (oraz w kategorii pabianiczan i mężczyzn) wygrał Daniel Sumara z Pabianic pokonując tę trasę w 1 godz. 10 minut i 11 sekund. W kategorii kobiet wygrała łodzianka Jadwiga Mazurkiewicz, w kategorii „pabianiczanki” wygrała Beata Światłowska.

Zawodnicy zostali nagrodzeni, a organizatorzy już chcieliby organizować kolejne edycje wydarzenia.