Biegacze LKS Koluszki rywalizowali w toruńskiej hali Arena w halowych mistrzostwach Polski U18 i U 20

Karolina Brózda
Biegacze LKS Koluszki rywalizowali w toruńskiej hali Arena w halowych mistrzostwach Polski U18 i U 20. Do zawodów zakwalifikowało się ponad 1250 zawodników z kilkuset klubów.

W czwartej serii biegu na 300 m na 4. miejscu, z poprawionym o ponad sekundę rekordem życiowym, zameldował się Igor Szczepaniak (39,36), piąty, też z nowym rekordem, był Maciej Jeżyna (41,03).

Na dystansie dwukrotnie dłuższym wystartował Karol Sokołowski, który w drugiej serii biegu na 600 metrów zajął 6. miejsce, uzyskując bardzo dobry czas 1:29,12 (to jego drugi wynik w hali). Karol mógł znacznie poprawić swój czas jak i miejsce, gdyby nie przepychanki, szarpane tempo i 200-metrowy bieg po drugim torze. W rankingu mistrzostw zajął 27. miejsce.
W trzecim dniu zawodów w biegu na 1000 m wystartował Michał Smyka, który zajął 35. miejsce.