Biegacze LKS Koluszki na Mitingu Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego w Sieradzu

Karolina Brózda
W Mitingu Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego 2021, który zorganizowano w Sieradzu, wystartowało kilkuset zawodników, a wśród nich 4 juniorów młodszych i 5 młodzików z LKS Koluszki.

W biegu na 600 metrów Amelia Napierała z czasem 1:50,27 zajęła 6. miejsce, Jagoda Nowakowska była siódma (1:51,41). Na tym samym dystansie rewelacyjnie pobiegł Igor Szczepaniak, w swojej serii z czasem 1:29,47 zajął drugie miejsce, w rankingu (24 zawodników) był piąty.

Rekord życiowy w biegu na 300 metrów poprawił Maciej Jeżyna (40,81), na 56 zawodników sklasyfikowany został na 36. miejscu. Bardzo dobry start miała 14-letnia Adrianna Siemińska, która w pierwszej serii z nowym rekordem 3:18,06 zajęła 5. miejsce i 5. w klasyfikacji generalnej. Następny rekord życiowy ustanowił w biegu na 1000 metrów (3:07,57) Radosław Babiarski, zajmując w swojej serii 5. miejsce, w rankingu był 19. Siódmy w serii był Michał Smyka i 22. w generalnej. Dobry czas w najsilniejszej pierwszej serii uzyskał Karol Sokołowski (2:50,92), zajmując 10. miejsce i 11. w generalnej. W trzeciej serii biegu na 1000 metrów 4. miejsce z czasem 3:12,19 zajął Igor Cel (21).

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?