Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Sylwestrowy. Rekord frekwencji, zwycięstwo Kaczmarek i Osmulskiego [ZDJĘCIA, FILM]

mst
Bieg Sylwestrowy organizowany pod patronatem Expressu Ilustrowanego z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem

W wyjątkowej, wiosennej scenerii i w rekordowej obsadzie 1208 osób, rozegrany został XXIX Bieg Sylwestrowy. Jego zwycięzcą w biegu głównym mężczyzn został Tomasz Osmulski (Rudzki KS), zaś wśród kobiet triumfowała Monika Kaczmarek (Szakale Bałuty Łódź).

XXIX Bieg Sylwestrowy, organizowany przez Regionalną Radę Olimpijczyków w Łodzi pod patronatem medialnym redakcji „Expressu Ilustrowanego”, inicjatora tej coraz popularniejszej imprezy, wpisał do swej historii kolejny rekord frekwencji: 1208 osób, w tym w biegu głównym – 985, w biegu młodzieżowym – 162 i w biegu ViP-ów – 51.
W biegu głównym mężczyzn najlepszy okazał się, będący w znakomitej formie, 31- letni Tomasz Osmulski z RKS, który przed rokiem był drugi. – Tomek ma realne szanse, aby wypełnić minimum kwalifikacyjne PZLA na halowe mistrzostwa świata w biegu na 1500 metrów, które odbędą się w marcu tego roku w Sopocie – twierdzi trener zawodnika Stanisław Jaszczak.
Wychowankiem trenera Jaszczaka jest również 21-letni Maciej Nitka, student Politechniki Łódzkiej, który zajął drugie miejsce, a jednocześnie okazał się najlepszy wśród studentów łódzkich wyższych uczelni. Otrzymał, oprócz pucharu rektora PŁ Stanisława Bieleckiego puchar prezesa ŁOZLA i łódzkiego AZS Lecha Leszczyńskiego, podobnie jak Monika Kaczmarek, studentka Uniwersytetu Łódzkiego, która wygrała bieg główny.
Nie miał też równych sobie konkurentów w biegu ViP-ów Piotr Kędzia (były zawodnik AZS), dwukrotny olimpijczyk w biegach na 400 m i sztafecie 4 x 400 m. W biegu tym wzięli także m. in. udział: Jan Morawiec (ŁKS), mistrz świata w biegu maratońskim weteranów w kategorii M 80 w 2013 r w Rio de Janeiro i jego trener, Ryszard Goszczyński, ks. Paweł Miziołek – kapelan sportu Archidiecezji Łódzkiej i łódzcy olimpijczycy: Barbara Niemczyk, Zygfryd Kuchta, Jan Kudra, Lucjan Józefowicz i Kazimierz Maranda.
Przez cały czas zawodów biegaczom kibicowała, pozowała do zdjęć i wręczała nagrody Ada Sztajerowska, miss Polski, studentka Uniwersytetu Łódzkiego.
Nagrody specjalne, ufundowane przez firmę Nastopol, darmowy pobyt w centrum konferencyjno-wypoczynkowych „Dzikie Wino” w Wiewiórczynie koło Łasku otrzymali je: zwyciężczyni i zwycięzca biegu głównego, zwycięzca biegu ViP-ów, a także najbardziej pomysłowo przebrana młoda para z orszaku weselnego, która w dobrej formie ukończyła bieg na 10 km.
Okolicznościowymi pucharmi prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, prof. Herynka Chmielewskiego uhonorowani zostali najstarsi biegacze: Janina Rosińska z Pabianic i Jan Morawiec (ŁKS).
Najlepszym biegaczom nagrody rzeczowe ufundowane przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy wręczył wieloletni działacz Związku Bogusław Kuświk.
Podziękowania za wkład społecznej pracy przy organizacji tej wielkiej imprezy należą się sponsorom i fundatorom nagród, działaczom RRO w Łodzi, AZS, wolantariuszom – studentom PŁ oraz dyrektorowi biegu Gabrielowi Kabzie i sprawnie prowadzącemu konferansjerkę Wiesławowi Drygale.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany