Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 18godz.
  • 31min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Bieg dla twardzieli z Gdańska do Wejherowa. Do pokonania 80 km!

Rafał Rusiecki
Przed zawodnikami niezwykle wymagający dystans liczący 80 km Piotr Dymus/mat. prasowe
Na trasie TriCity Trail - z Gdańska do Wejherowa - do pokonania będzie 3500 metrów przewyższeń, z czego ponad 1700 w górę. Limit czasu wynosi 13 godzin! Śmiałkowie mają bowiem do pokonania aż 80 km!

Początek tego ultra biegu zaplanowano w niedzielę o godz. 5 w Gdańsku przy ul. Harfowej (na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego). Meta zlokalizowana będzie w Parku Miejskim w Wejherowie. Łączny dystans to 80 km!

Ultramaraton TriCity Trail odbędzie się w tym roku po raz drugi. W pierwszej edycji wystartowały 74 osoby.

- Nie zniechęciliśmy się, bo jako sportowcy wiemy, że na sukces składa się wiele czynników i zazwyczaj do jego osiągnięcia potrzeba czasu oraz cierpliwości. W tym roku na liście startowej mamy ponad 150 osób, co daje nam pierwsze miejsce wśród imprez ultra odbywających się na Pomorzu - mówi Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów.

Na liście startowej TriCity Trail znalazł się Artur Kern, były medalista mistrzostw Polski na 5 i 10 km, aktualny rekordzista kraju na 5000m w hali.

- W tym roku pobiegnę długi dystans TriCity Trail - 80km, głównie dlatego, że jestem z rocznika ’80 i tak chcę świętować moje urodziny. Poza tym będzie to ciekawy przerywnik w treningu do biegów na ulicy. Termin mi bardzo odpowiada, bo akurat w lipcu głównie trenuję i robię bazę pod drugą część sezonu. TriCity Trail znakomicie wpisuje się w mój plan treningowy - wyjaśnia Kern.

W ramach TriCity Trail odbędzie się także przełajowy półmaraton, poprowadzony ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - ze startem i metą w Parku Miejskim w Wejherowie (niedziela, godz. 9. Podczas imprezy zorganizowane będą zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 metrów do 2 km (zapisy tylko w biurze zawodów).

Tymczasem w sobotę odbędzie się pokaz filmów - zaprezentowany zostanie m.in. dokument o wielokrotnie nagradzanym fotografie sportowym Piotrze Dymusie. Pokaz rozpocznie się o godz. 18 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344).

Wideo

Materiał oryginalny: Bieg dla twardzieli z Gdańska do Wejherowa. Do pokonania 80 km! - Dziennik Bałtycki

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie