Bezzębni sędziowie przegrali ze studentami

Studenci wzięli rewanż na sędziach
Studenci wzięli rewanż na sędziach Mariusz Trzeszczkowski
W niedzielne popołudnie w hali SMS odbył się rewanżowy mecz między reprezentacją Wydziałowej Ligi Piłkarskiej a drużyną Sędziów ŁZPN. Tym razem zespół złożony ze studentów, absolwentów i wykładowcy nie dał sobie wygarnąć zwycięstwa.

Po dotkliwej porażce 2:4 przedstawiciele Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ stawili się w najsilniejszym składzie. Arbitrzy nie mieli tyle szczęścia. W ich kadrze zabrakło reżysera gry Michała Gajdy oraz Pawła Malca. Te absencje okazały się decydujące.

Od pierwszych minut do ataku rzucili się gospodarze. Niesieni dopingiem koleżanek i kolegów zgromadzonych na trybunach pierwszą połowę kończyli prowadzeniem 1:0. Gola zdobył niezwykle dynamiczny Adam Mrozek. Warto odnotować kilka efektownych parad bramkarza arbitrów oraz... studenta WSMiP - Alberta Różyckiego. To w dużej mierze dzięki niemu sędziowie schodzili na przerwę z bagażem tylko jednego gola.
W drugiej połowie goście ruszyli do wzmożonej ofensywy. Jednak to Kadra WLP ukuła po raz drugi. Dokonał tego weteran ligi, jej czterokrotny król strzelców - Miron Niewiadomski. Mimo strat sędziowie nie odpuszczali, czego efektem było honorowe trafienie Macieja Majewskiego oraz... niesportowe zachowanie Radosława Urbaniaka. Za rzucenie piłką w rywala został on wykluczony z gry, a arbitrzy potyczkę kończyli w osłabieniu.

Wynik 2:1 nie dał odpowiedzi, który z zespołów jest lepszy. Będzie potrzebne prawdopodobnie trzecie spotkanie, które rozstrzygnie rywalizację. Z całą pewnością poinformujemy o nim.