Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne konsultacje lekarskie online dla osób podejrzewających u siebie zakażenie koronawirusem

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Od dziś każdy może, nie wychodząc z domu, odbyć wizytę u lekarza i poznać diagnozę w kierunku zakażenia koronawirusem, ale także schorzeń z nim związanych. W Łodzi powstała pierwsza w Polsce stworzona wyłącznie na potrzeby epidemii prywatna internetowa platforma medyczna Dimedic.PL, z której można korzystać non stop, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Projekt Dimedic Polska powstał jako akcja społeczna, by zwalczyć pandemię.

Przychodnia on-line została stworzona wyłącznie dla tych, którzy podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem. Pacjent poprzez specjalnie przygotowany formularz kontaktuje się z lekarzem, otrzymuje pomoc lekarską i informacje na temat swojego stanu zdrowia.

Jak to działa?
Pacjenci są wstępnie diagnozowani przez lekarzy pod kątem potencjalnego zakażenia koronawirusem.

- Podczas wywiadu lekarz prosi pacjenta o wypełnienie kwestionariusza medycznego, w którym zawarte są pytania dotyczące jego stanu zdrowia i niepokojących objawów – tłumaczy Joanna Barczykowska-Tchorzewska, prezes Dimedic Polska. - Następnie medyk analizuje kwestionariusz i na tej podstawie wydaje pacjentowi zalecenia. Jeśli badanie potwierdza konieczność hospitalizacji, chory otrzymuje szczegółową informację na temat tego, jakie dalsze kroki powinien podjąć i dokąd się zgłosić. Jeśli stan jego zdrowia pozwala na leczenie w warunkach domowych, lekarz zaleci odpowiednie postępowanie zgodne z obowiązującymi wytycznymi, w razie konieczności wystawi e-receptę, e-zwolnienie lub e-skierowanie do specjalisty, a także na bieżąco monitoruje online stan zdrowia chorego.

– By szybko i prawidłowo ocenić stan zdrowia pacjentów, wykorzystujemy wiedzę wybitnych polskich lekarzy oraz doświadczenie specjalistów z innych krajów, w tym z Chin i z Włoch – mówi prof. Piotr Kuna, ekspert medycyny w zakresie chorób wewnętrznych i alergologii, współtwórca projektu Dimedic.PL. – Jeśli stan zdrowia pacjenta będzie wymagał hospitalizacji – polecimy dostępne szpitale, najbliższe miejsca pobytu. Jeśli stan zdrowia będzie na tyle dobry, aby pacjent mógł być dalej leczony w domu – zarekomendujemy odpowiednie leczenie. Jeśli jednak stan zdrowia pacjenta nie będzie wymagał leczenia – poinstruujemy go, jak postępować, by uniknąć zachorowania.

Dimedic.PL gwarantuje pacjentom pełne bezpieczeństwo danych medycznych przekazywanych w trakcie konsultacji online. Formularze medyczne zostały przygotowane przez ekspertów w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia, a także zalecenia konsultantów krajowych.

Projekt pro bono
Dimedic.PL jest projektem prywatnym. Powstał pro bono - jako wsparcie walki z epidemią publicznej służby zdrowia. Dla użytkowników – pacjentów nie wiąże się z żadnymi opłatami.

od 12 lat
Wideo

Targi Pełnia Zdrowia Katowice / Dziennik Zachodni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany