Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Bezpłatne badnia okulistyczne w kierunku jaskry

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Z okazji zbliżającego się Światowego Tygodnia Jaskry - od 8 do 14 marca, w wybranych gabinetach okulistycznych w całym kraju, bez wymaganego skierowania, można będzie całkowicie bezpłatnie zbadać wzrok pod kątem jaskry.

Z badań skorzystać mogą wszyscy ci, którzy nie odwiedzili okulisty przez ostatni rok i nie mają zdiagnozowanej choroby. Inicjatorem akcji jest Polskie Towarzystwo Okulistyczne. Do tej pory w akcję zaangażowało się blisko 60 placówek medycznych z 15 województw, a ich liczba wciąż rośnie. Aktualna lista dostępna jest na stronie: www.tydzienjaskry.pl.

W Polsce panuje przekonanie, że jaskra to choroba, która dotyczy głównie osób w podeszłym wieku, ale tak naprawdę może ona pojawić się na każdym etapie życia – nawet u dzieci i młodzieży. Na zachorowanie zdecydowanie bardziej narażone są osoby, u których w rodzinie zdarzały się już wcześniej przypadki choroby. Do grupy szczególnego ryzyka należą też osoby powyżej 35. roku życia, z niskim ciśnieniem tętniczym, cierpiące na krótkowzroczność, migrenowe bóle głowy czy chorujące na przewlekłe schorzenia, takie jak miażdżyca i cukrzyca.

W poprzednich, trzech edycjach akcji przebadanych zostało ponad 8000 pacjentów. Aż 40 procent z nich zostało skierowanych do dalszej diagnostyki.

Chemia w polskich warzywach i owocach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie