Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bezpłatna rehabilitacja dla 400 łodzian Zostanie sfinansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Każdy zakwalifikowany będzie miał 5 zabiegów dziennie przez 10 dni. Na taką rehabilitację z budżetu obywatelskiego przeznaczono 550 tys. zł. W  ubiegłym roku z rehabilitacji w ramach NFZ skorzystało 175 tys. pacjentów w naszym regionie. Potrzeby są większe. Dlatego z Budżetu Obywatelskiego przeznaczono środki na rehabilitację, z której ma skorzystać setki  łodzian. Czytaj na kolejnych slajdach
Każdy zakwalifikowany będzie miał 5 zabiegów dziennie przez 10 dni. Na taką rehabilitację z budżetu obywatelskiego przeznaczono 550 tys. zł. W ubiegłym roku z rehabilitacji w ramach NFZ skorzystało 175 tys. pacjentów w naszym regionie. Potrzeby są większe. Dlatego z Budżetu Obywatelskiego przeznaczono środki na rehabilitację, z której ma skorzystać setki łodzian. Czytaj na kolejnych slajdach archiwum
Każdy zakwalifikowany będzie miał 5 zabiegów dziennie przez 10 dni. Na taką rehabilitację z budżetu obywatelskiego przeznaczono 550 tys. zł.

W ubiegłym roku z rehabilitacji w ramach NFZ skorzystało 175 tys. pacjentów w naszym regionie. Potrzeby są większe. Dlatego z Budżetu Obywatelskiego przeznaczono środki na rehabilitację, z której ma skorzystać 400 łodzian. Zabiegi będą wykonywane w poradni przy ul. Felińskiego 7, należącej do Miejskiego Centrum Medycznego Górna. Może się na nie zapisać każdy łodzianin, niezależnie od miejsca zamieszkania czy „przynależności” do lekarza pierwszego kontaktu. Jedynym ograniczeniem jest wiek - zabiegi dedykowane są osobom, które ukończyły 18 lat. Na zabiegi zakwalifikowanych zostanie pierwszych 400 osób. Każdy będzie mógł liczyć na 10 dni zabiegowych, w czasie których, każdego dnia, otrzyma 5 różnych zabiegów.

Łodzianie zdecydowali, by przeznaczyć 620 tys. zł na bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne i zakup sprzętu do fizjoterapii dla Miejskiego Centrum Medycznego na Górnej. Z tego 550 tys. zł zostanie przeznaczone na ćwiczenia, konsultacje i zabiegi, zaś pozostałe 70 tys. zł na zakup niezbędnych urządzeń. Leczenie należy zacząć od konsultacji u lekarza rehabilitanta, który wystawi zlecenie na konkretne zabiegi rehabilitacyjne. Już można się na nie zapisywać w godzinach pracy przychodni - od godz. 7.15 do 19 - pod nr telefonu 42 643-39-72 lub 42 643-57-44.

MCM Górna będzie realizowała ten projekt po raz trzeci. W 2018 r. skorzystało z niego 120 osób, zaś w 2019 r. - 150 osób. Ponadto w ramach projektu BO kupionych zostanie kilka sprzętów do rehabilitacji, m.in.: rowerek do ćwiczeń, aparat do masażu limfatycznego, okulary ochronne do lasera. Pacjent, który zdecyduje się skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji w MCM Górna, może otrzymać skierowanie na masaż, ćwiczenia indywidualne z terapeutą, diatermię, elektroterapię, laseroterapię, ultradźwięki, pole magnetyczne, krioterapię, lampę Solux.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany