ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Bezpieczny weekend sylwestrowy. Więcej policji na drogach....

(BRD KGP/ KWP Łódź)

2017-12-29 23:27

2017-12-29 23:26

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Bezpieczny weekend sylwestrowy. Więcej policji na drogach. Prosimy o rozwagę

(BRD KGP/ KWP Łódź)

2017-12-29 23:27

Przed nami ostatni długi weekend w tym roku: 29 grudnia 2017 – 1 stycznia 2018. W tych dniach wiele osób podróżować będzie po drogach województwa łódzkiego. W związku z przewidywanym wzmożonym ruchem na drogach, w sylwestrowy weekend nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa liczba policjantów.
Podczas kontroli funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Policjanci będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów. Bezpieczeństwo pieszych będzie traktowane priorytetowo. Funkcjonariusze będą obserwować zachowanie kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu, ale także zachowanie pieszych, a w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.


Policjanci przypominają o zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w dniach 31 grudnia 2017r w godzinach 18-22 oraz 1 stycznia 2018r w godzinach 8-22.

Zabawy i spotkania sylwestrowe z pewnością będą okazją do wznoszenia toastów. Jeśli zdecydujemy się na picie alkoholu pamiętajmy, że wówczas bezwzględnie należy zrezygnować z prowadzenia pojazdu, albowiem nasz organizm alkoholu szybko się nie pozbędzie. Warto zaznaczyć, że w roku 2016 Policja przeprowadziła blisko 18 milionów sprawdzeń ujawniając 115 635 kierujących po spożyciu alkoholu. Tak więc osoby, które łamią zakazy nie mogą czuć się bezkarne, bowiem prawdopodobieństwo ujawnienia takiego czynu jest duże, a ewentualne konsekwencje bardzo poważne. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności, a za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu można nawet dożywotnio stracić prawo jazdy. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest też nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu.

Pamiętaj !

Nie wybieraj się samochodem jako kierowca na imprezę, na której będzie podawany alkohol.
Jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości. Zapewnij im nocleg, zamów taksówkę itp.
Nie wyśmiewaj się z niepijących i nie nakłaniaj ich do picia.
Nie zmuszaj kierowców do obowiązkowego picia toastów.
Jeśli jesteś pasażerem nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol. Powstrzymaj go, żeby nie prowadził pojazdu.
Będąc pieszym stosuj zasadę szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Zanim wyjdziesz z domu przymocuj do ubrania element odblaskowy.


ŻYCZENIA NOWOROCZNE [29.12. 2017] KRÓTKIE ŻYCZENIA NOWOROCZNE, SMSY NOWOROCZNE [29.12. 2017]
ŚMIESZNE WIERSZYKI NOWOROCZNE, WIERSZYKI NOWOROCZNE, SMSY ŚMIESZNE NOWY ROK
Botoks online. Gdzie obejrzeć cały film

Listy do M. 3 CDA. Gdzie obejrzeć cały film
ŻYCZENIA NOWOROCZNE
ŻYCZENIA NA NOWY ROK 2018. WIERSZYKI NA NOWY ROK 2018. ŻYCZENIA NOWOROCZNE ŚMIESZNE 2018 [29.12.17]

POGODA NA DZIŚ i CZTERY DNI FILM

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ja będę ruchał

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

.

odpowiedzi (0)

skomentuj