Bez Melissy ŁKS przegrał wysoko

Koszykarka ŁKS Justyna Jeziorna
Koszykarka ŁKS Justyna Jeziorna Maciej Stanik
W zaległym meczu 14. kolejki ekstraklasy koszykarki ŁKS Siemens AGD wysoko, bo aż 47:94 uległy w Polkowicach CCC. Przeciwko wicemistrzyniom Polski łodzianki grały w sześcioosobowym składzie, już bez Melissy Dalembert.

Nawet najwięksi optymiści wśród kibiców koszykarek ŁKS nie mogli liczyć na zwycięstwo łódzkiej drużyny w Polkowicach. Na mecz z wicemistrzyniami Polski, które na własnym parkiecie przegrały tylko z Lotosem, pojechało tylko siedem zawodniczek ŁKS, w tym dopiero wracająca po kontuzji Katarzyna Kenig i 17-letnia Natalia Danych. Nie było za to Melissy Dalembert. Kanadyjka, która w tym sezonie była mocnym punktem łódzkiej drużyny, nie chce już w niej występować. Ale nawet z nią w składzie łodzianki w Polkowicach nie miałby żadnych szans.
Już po 3 minutach gospodynie prowadziły 8:0 i to mniej więcej oddawało różnicę w potencjale kadrowym obu drużyn. Do końca pierwszej kwarty łodziankom udało się zdobyć 11 punktów, ale wówczas CCC miało już ich na koncie 34. Właściwie mecz rozstrzygnął się do przerwy, na którą miejscowa drużyna schodziła z 34-punktową przewagą (58:24). Łodzianki w żaden sposób nie były w stanie powstrzymać Ivy Perovanović i Sharnee Zoll.
Najbardziej wyrównana była trzecia kwarta, w której bardzo dobrze grała Jetta McIntyre i dobry powrót na parkiet zaliczyła Kenig. W ostatniej kwarcie za sukces należy uznać to, że ełkaesianki nie dały sobie rzucić 100 punktów.
Porażka w Polkowicach nie zmniejszyła szans ŁKS na wywalczenie miejsca w play-off. Do tego łodzianki potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa w czterech ostatnich meczach.

CCC Polkowice - ŁKS Siemens AGD 94:47
(34:11, 24:13, 18:15, 18:8)

CCC: Perovanović 18, Walich 16, Lavender 16, Maltsi 14, Zoll 14, Bibrzycka 10, Musina 4, Dobrowolska 2, Dziwińska, Gajda.
ŁKS: McIntyre 14, Jeziorna 14, Urbanowicz 10, Prochaska 5, Kenig 4, Modelska.