Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Belgia: Zatrzymano 12 osób podejrzewanych o planowanie zamachu. Zwiększona ochrona dla premiera

Sylwia Arlak (AIP)
Belgijski premier i kluczowi ministrowie mogą od dziś liczyć na wzmocnioną ochronę. Służby bezpieczeństwa ostrzegły, że nad krajem wciąż wisi widmo ataków terrorystycznych. Jakby na potwierdzenie tych słów, w nocy z piątku na sobotę policja zatrzymała 12 osób podejrzanych o chęć przeprowadzenia zamachów.

Napięta atmosfera panuje nie tylko we Francji, gorąco jest także w Belgii. W związku z zagrożeniem atakami terrorystycznymi, wzmocniono ochronę premiera Charlesa Michela i ministrów spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości, a także ich rodzinom. Szef MSW Belgii Jan Jambon uspokaja tymczasem, że nic nie mu nie wiadomo na temat przygotowywanych przez dżihadystów ataków. Wzmożona ochrona ma być więc jedynie środkiem zapobiegawczym.

Służby antyterrorystyczne już we wtorek ostrzegły organy ścigania przed poważnym zagrożeniem ze strony bojowników z Państwa Islamskiego w Belgii i we Francji. Jak podało BBC, lokalna policja w nocy z piątku na sobotę zatrzymała 12 osób podejrzanych o planowanie ataków terrorystycznych. 40 kolejnych zostało przesłuchanych. Podczas ostatniej obławy antyterrorystów, przeszukano też kilkadziesiąt domów i kilkaset garaży na terenie całego kraju.

Wideo

Materiał oryginalny: Belgia: Zatrzymano 12 osób podejrzewanych o planowanie zamachu. Zwiększona ochrona dla premiera - Polska Times

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

a
ajedenmjeden

Twierdzą że nic się nie dzieje po czym sami kryją się za ochroniarzami na dobrze strzeżonych osiedlach z dala od miast.

Dodaj ogłoszenie