– Gdyby udało się nam pozyskać materiały budowlane od sponsorów, to zgromadzone środki finansowe moglibyśmy wykorzystać na opłacenie robocizny – mówi dr hab. nauk med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie. – Do września chcielibyśmy zakończyć pierwszy etap prac.
W hospicjum na razie, od początku 2015 r., byłoby do 20 łóżek. Docelowo przy ul. Pojezierskiej ma powstać ośrodek kompleksowej pomocy dla osób nieuleczalnie i przewlekle chorych, składający się z oddziału opieki paliatywnej, zakładu opiekuńczo-leczniczego, ośrodka pobytu dziennego, poradni i ośrodka rehabilitacji, oddziału interwencji kryzysowej oraz domu seniora. Środki na budowę hospicjum stacjonarnego w Łodzi zbierane są od lat, m.in. poprzez odpis jednego procenta podatku. Na koncie jest obecnie milion złotych, ale brakuje dwa razy więcej. Stowarzyszenie ma nadzieję, że uda się pozyskać środki unijne.
Łódź to jedyne duże miasto w Polsce, które nie ma hospicjum stacjonarnego dla dorosłych. Chorych wymagających opieki wozi się do placówek w Licheniu, Płocku i Otwocku.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?