Będą musieli omijać Łódź! Już za parę dni nie wjadą do miasta. A to kosztuje! Zobacz ile [zdjęcia]

MT
Od 17 października tiry o masie powyżej 12 ton będą musiały omijać Łódź.

Kiedy przestawić zegarki na czas zimowy 2016?

Na rogatkach Łodzi rozpoczęło się ustawianie znaków informujących o zakazie wjazdu tirów do miasta. Będzie on obowiązywał od 17 października i dotyczył pojazdów o masie przekraczającej 12 ton, oprócz realizujących dojazdy docelowe.

- W 15 miejscach pojawią się niebieskie tablice z informacją o tych zasadach - mówi Tomasz Andrzejewski z łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu. - Ponadto zamontowanych zostanie kilkadziesiąt zwykłych znaków zakazu oraz znaki kierujące do najbliższych dróg pełniących funkcje obwodnic Łodzi.

Funkcję tę pełnią droga ekspresowa S14 oraz autostrady A1 i A2, a więc w dużej mierze drogi płatne. 1 października do tras, którymi gratis tir nie przejedzie, dołączył nowy odcinek A1, między Strykowem i Tuszynem. Czy konieczność wnoszenia opłat odstrasza kierowców ciężarówek na tyle, że gdyby nie zakaz wjazdu do Łodzi, rezygnowaliby z jazdy autostradą? Jak się okazuje, niektórych tak: mieszkańcy okolic al. Jana Pawła II zauważyli, że po 1 października znów pojawiły się tam nieobecne od lipcowego otwarcia A1 tiry...

40-kilometrów autostardy A1 między Strykowem i Tuszynem to jeden z 11 odcinków autostrad i dróg ekspresowych przyłączonych 1 października do systemu poboru opłat viaTOLL. Na trasie Stryków - Tuszyn płaci się na razie tylko za pojazdy o masie powyżej 3,5 t (stawka wynosi 20-53 gr za kilometr, w zależności od tonażu i emisji spalin, związanej z rokiem produkcji auta). W sumie opłaty zaczęły obowiązywać na około 150 km bezpłatnych wcześniej dróg. W biurze prasowym projektu viaTOLL nie uzyskaliśmy informacji co do kwoty, jaka od tej pory wpłynęła z tytułu przejazdów autostradą na odcinku Stryków - Tuszyn.

- Mogę natomiast powiedzieć, że rozbudowa systemu poboru opłat w związku z przyłączeniem do niego 150 km dróg kosztowała 16,5 tys. zł - mówi Dorota Prochowicz, rzecznik prasowy projektu.

- I wystarczyły 3 dni, by koszty te się zwróciły!

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 89

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

x
xxx

A kto będzie sprawdzał te TIR-y? Na pewno nikt. Bo jest to niesprawdzalne czy TIR przejeżdża przez Łódź czy jedzie do Łodzi.

Z
Zett

to nie SUV.

.....................

Co z tego? I tak są i będą korki. Zwężanie ulic, skrzyżowań, zakazy wjazdu, no i oczywiście inteligentny system sterowania ruchem za 80 baniek zrobiło swoje. ,,Brawo" urzędnicy z magistratu, pani prezydent, pan Nita.

e
ervrev
/.>.Pożyczki na dowód dla Każdego kredytyk.pl
.od 150zł do 200.000 zł Odbierz pieniądze..
G
Gosc

Wykształcony, bogaty człowieku z samochodem . Co to jest TIR??

M
Miejska Szlachta

Czujesz czujesz coś koza zapitala.

O
Odp

No twojej krowie.

G
Gosc

Tu Q7 to na plakacie chyba widziałeś. Bo u Ciebie w Elw to gołębie krancowke mają i nawet Internet zawraca. Więc nie produkuj się więcej bo coś tu gnojem podjeżdża.

G
Gosc

Tylko wyczyść traktor z obornika i nie zapomnij brony odczepic. Zapłać klimatyczne i umyj zeby.

A
Adam.

Łodzianin, chyba musisz poćwiczyć czytanie, lub czytanie ze zrozumieniem, bo chyba nie zauważyłeś komentarzy ograniczonych Łodzian o winietach dla "wieśniaków" i wyższości tablic EL nad innymi. Też mnie wkurza chamstwo części kierowców z "EZG", ale nie każdy "EZG" jeździ jak cham i wariat i nie rozumiem tego wrzucania wszystkich do jednego wora, taki rejestracyjny faszyzm. Miłego weekendu.

A
Adam.

Łodzianin, chyba musisz poćwiczyć czytanie, lub czytanie ze zrozumieniem, bo chyba nie zauważyłeś komentarzy ograniczonych Łodzian o winietach dla "wieśniaków" i wyższości tablic EL nad innymi. Też mnie wkurza chamstwo części kierowców z "EZG", ale nie każdy "EZG" jeździ jak cham i wariat i nie rozumiem tego wrzucania wszystkich do jednego wora, taki rejestracyjny faszyzm. Miłego weekendu.

F
Fhodnia

Pokrzyczałeś?
No to won do miotły, parking trzeba omieść, bo państwo spod miasta jadą.

S
Szlachta Miejska

Ci debile są z Łodzi - to jedyne co mogą o sobie powiedzieć.
Tępi, biedni, bez wykształcenia i bez samochodu. I wylewają swoje frustracje na forum.

Do Łodzi możesz wjechać choćby tirem, bo docelowe wjazdy nigdy nie były i nie będą zabronione.

N
Na bałuckim kupiłeś?

Skarpetki to pewnie ukradłeś, bo taniej, co?

E
ELW

Wyrób sobie ciastko z gó.wna i nie doradzaj innym.
A do Łodzi będę wjeżdżał czym mi się spodoba i możesz mi skoczyć.
Bo wiesz, debilku, jak ty byś postawił zakaz wjazdu, to nie miałbyś jak z tej Łodzi wyjechać, bo druga strona też by postawiła szlaban na meneli.

Dodaj ogłoszenie