OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Qinwen Zheng zagra w finale turnieju WTA Elite Trophy.
Qinwen Zheng zagra w finale turnieju WTA Elite Trophy. Fot. STR/AFP/East News
Chinka Qinwen Zheng pokonała swoją rodaczkę Lin Zhu 7:5, 4:6, 6:1 w półfinale tenisowego turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai. W niedzielnym finale jej rywalką będzie Brazylijka Beatriz Hadad Maia, która wygrała z Rosjanką Darią Kasatkiną 6:4, 6:1.

Zaplecze turnieju WTA Finals

Zawody WTA Elite Trophy są nazywane małym turniejem Masters, ponieważ występują w nich zawodniczki z bezpośredniego zaplecza ścisłej czołówki światowej. Osiem najlepszych tenisistek sezonu będzie rywalizować od niedzieli w meksykańskim Cancun.

Do imprezy w Zhuhai zakwalifikowało się 11 najlepszych zawodniczek roku, które nie wywalczyły przepustki do WTA Finals, natomiast 12. miejsce przysługiwało zawodniczce z tzw. dziką kartą. Zostały one podzielone w losowaniu na cztery trzyosobowe grupy, w których rywalizowały systemem każda z każdą. Zwyciężczynie każdej z grup awansowały do półfinałów.

W grupie A występowała Magda Linette, która po porażkach z Kasatkiną i Czeszką Barborą Krajcikovą zajęła w niej trzecie miejsce.

O której godzinie finał WTA Elite Trophy?

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2015 roku i była organizowana do 2019 roku, bowiem rok później zrezygnowano z niej z powodu pandemii Covid-19. W tym sezonie włodarze WTA zdecydowali się na powrót do tego formatu.

Finałowe spotkanie pomiędzy Zheng i Haddad Maią zaplanowano na godzinę 9.30 czasu polskiego.