Bayern znów wysoko pokonał Barcelonę (3:0). W finale Ligi Mistrzów zagra z Borussią

(rs)
UEFA
W Barcelonie ni zdarzył się cud i w finale Ligi Mistrzów zagrają piłkarze Bayernu Monachium. Mistrzowie Niemiec na awans w pełni zasłużyli. W rewanżu 1/2 finału pokonali gospodarzy 3:0 i w sumie w dwumeczu słynnej drużynie strzelili siedem goli i nie stracili żadnego!

W pierwszym spotkaniu obu drużyn Bawarczycy zwyciężyli 4:0, ale wielu kibiców liczyło, że drużynę ze stolicy Katalonii przed własną publicznością stać na odrobienie start. Nic z tego, gospodarze bez Lionela Messiego (całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych) nie mieli pomysłu na świetnie zorganizowaną w obronie ekipę z Monachium.

Do tego po przerwie goście pokazali, jak zdobywa się gole. Pierwszej już cztery minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie zdobył Arjen Robben. W strzeleniu drugiego pomógł im Gerard Pique, który skierował piłkę do własnej bramki (72 min), a wynik meczu w 76 min strzałem głową ustalił Thomas Mueller.

Bayern w pięknym stylu awansował do finału Ligi Mistrzów. W dwumeczu rozbił najlepszą europejską drużynę ostatnich pięciu lat.
Finał Ligi Mistrzów w tym roku (25 maja na Wembley) będzie niemiecki, bo Bayer zmierzy się w nim z Borussią, która wyeliminowała Real.