MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bartłomiej Pawłowski będzie musiał wrócić do Widzewa? Niekorzystna decyzja PZPN

(b)
Paweł Łacheta
Trwa zamieszanie z transferem Bartłomieja Pawłowskiego do FC Malga. W środę sprawą zajmowała się Komisja Odwoławcza ds. Licencji PZPN, która podjęła niekorzystną dla łódzkiego klubu decyzję. Chodzi o odwołanie Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN Krzysztofa Malinowskiego.

Treść komunikatu wydanego przez Komisję Odwoławczą ds. Licencji PZPN:

"W dniu 14. sierpnia 2013 roku Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła odwołanie Rzecznika Związkowego PZPN od Uchwały nr 1/I Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30. lipca 2013 roku w sprawie transferu zawodnika Bartłomieja Pawłowskiego. Decyzją Komisji zaskarżona uchwała została uchylona.
Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych uznała, iż organy licencyjne są właściwe do określenia zakresu i czasu trwania sankcji regulaminowej w postaci zakazu transferów nałożonej w procesie licencyjnym na RTS Widzew Łódź SA. Zdaniem Komisji ustalenie przynależności klubowej zawodnika Bartłomieja Pawłowskiego wykracza poza kompetencje organów licencyjnych PZPN.
Intencją Komisji nałożony na RTS Widzew Łódź SA zakaz transferowy obejmuje najbliższe okno transferowe oraz następne do czasu oznaczonego w uchwale nakładającej sankcję. W związku z tym skutki umowy w postaci transferu definitywnego zawodnika, które zgodnie z właściwymi regulacjami PZPN winny być zarejestrowane w okienku transferowym rozpoczynającym się po decyzji nakładającej sankcję w postaci zakazu transferów, zdaniem Komisji, stoją w sprzeczności z nałożoną na klub sankcją."

Wygląda więc na to, że prezes Jagiellonii dopiął swego i Widzew nie zarobi na wypożyczeniu ani sprzedaży zawodnika, którego wypromował. Być może piłkarz będzie musiał wrócić do Widzewa, do którego był wypożyczony z Jagiellonii (do grudnia z prawem pierwokupu). Decyzja PZPN wydaje się bardzo niesprawiedliwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany