Bardzo dobre występy. Młodzi łódzcy pływacy zdobyli stolicę!

Na 50-metrowej pływalni Warszawianka, podczas Zimowych Mistrzostw Warszawy, znakomicie zaprezentowali się młodzi łódzcy pływacy.

13-letni Mateusz Janiszewski z UKS 149 zdobył aż siedem medali. Cztery złote w konkurencjach: 50 m dowolnym, 50 i 100 m motylkowym, 400 m zmiennym, 2 srebrne: 100 m dow i 200 mot oraz brązowy na 50 m klasycznym. Jego koleżanka klubowa Nina Ostrowska wywalczyła złoto na 400 m, srebro na 200 m dow i brąz na 200 m grzbietowym.
Trzecie miejsce w punktowej klasyfikacji najlepszych zawodniczek w kategorii 13 lat zajęła Weronika Gomułka z UKS 190. Weronika wygrała wyścig na 400 m zmiennym, trzykrotnie zajęła drugie miejsce na 200 m grzb, mot i zmiennym a trzecie na 100 m grzb.
Kolejnym multimedalistą z Łodzi był Filip Jurda z MKS Jedynka. W rywalizacji 10-latków zdobył złoty medal na 50 m klas, srebrne na 100 i 200 m klas, 200 m dow oraz brązowy na 200 m zm.