Bandyta, który bił motorniczego jest ze Zgierza. Zgłosił się na policję

(ei24)
Bandyta sam zgłosił się na policję. Najpierw zatelefonował do komendy miejskiej policji, a następnie sam się zgłosił. Mężczyzna ma 29 lat. Mieszka w Zgierzu. Został zatrzymany. Ze wstępnych informacji wynika, że broń, którą przystawił motorniczemu do głowy to pistolet gazowy.

Przed godziną 18.00 telefonicznie skontaktował się z policja mężczyzna podejrzewany o groźby karalne kierowane wobec motorniczego. Po rozmowie z dyżurnym został nakłoniony do dobrowolnego stawienia się w śródmiejskim komisariacie co też uczynił.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet, najprawdopodobniej gazowy, którym wygrażał pokrzywdzonemu. Sprawca okazał się 29-letni mieszkaniec Zgierza. Do tej pory nie był notowany za konflikty z prawem. Do jutra pozostanie w policyjnym areszcie - mówi podinsp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Groził motorniczemu bronią
Przypomnijmy , że 17 marca 2015 roku około godziny 12.55 w Łodzi na skrzyżowaniu ul. Radwańskiej z ul. Piotrkowską miała miejsce kolizja tramwaju linii 6 z samochodem osobowym m-ki Skoda Octavia. Do zbierających się w miejscu kolizji kierowców i motorniczych doszedł mężczyzna.

Między nim, a jednym z motorniczych wywiązała się kłótnia i doszło do szarpaniny, w trakcie której mężczyzna wyciągnął przedmiot przypominający broń i przystawił go do głowy motorniczego grożąc mu pozbawieniem życia. Mężczyzna po zdarzeniu oddalił się ul. Piotrkowską w kierunku pl. Niepodległości.

Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu dokładnie sprawdzili pobliski teren. Analizowali również zapisy okolicznych monitoringów, przesłuchali świadków, typując podejrzewanego przekazali także fotokomunikat do mediów.

[ZOBACZ TEŻ FILM Krav maga dla pracownic łódzkiego MOPS-u. "Możemy się bronić, nasze prawo na to pozwala" (autor TVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Krav maga dla pracownic łódzkiego MOPS-u. "Możemy się bronić, nasze prawo na to pozwala" (autor TVN24/x-news)