Balkon w ptasich odchodach... Od dwóch lat walczą o ich uprzątnięcie

(ao)
Balkon sąsiada jest cały zapaskudzony ptasimi odchodami.
Balkon sąsiada jest cały zapaskudzony ptasimi odchodami. Krzysztof Szymczak
Gołębie są utrapieniem państwa Szcześniaków mieszkających na IV piętrze wieżowca przy ul. Lenartowicza. Ptaki zamieszkały na balkonie sąsiada piętro niżej, skąd unosi się fetor. O uprzątnięcie odchodów z balkonu walczą od ponad dwóch lat.

Pani Barbara (79 lat) i pan Czesław (80 lat) mają problem z poruszaniem się. Dlatego lubią posiedzieć sobie na balkonie. Ale nie mogą, bo ten piętro niżej pokrywa gruba warstwa ptasich odchodów. Smród, gdy popada deszcz, jest okropny.

– Sąsiada ostatnio widziałam w zeszłym roku. Prosiłam grzecznie, aby uprzątnął balkon, ale mnie zbył – opowiada Barbara Szcześniak. – Dzwoniłam do administracji, przewodniczący naszej wspólnoty chodził tam, żeby coś poradzili. Prosiłam też o pomoc straż miejską. Wszyscy mówią, że pod nieobecność właściciela nic się nie da zrobić.

Szcześniakowie boją się ptasiej grypy i robali, które zalęgły się na ich balkonie. Pan Czesław ciągle przegania gołębie kijem, ale wciąż wracają.

– Łącznie jest ich około dwunastu. Na balkonie poniżej chowają się między rupieciami. Część ucieka na sąsiedni budynek i czeka. A gdy tylko wychodzę z balkonu, przylatują do nas.

– Lubimy psy, koty, gołębie też. Jeśli sąsiad chce je mieć, niech utrzymuje porządek – dodaje syn państwa Szcześniaków.
Pod koniec lipca do administracji małżonkowie wysłali pismo z prośbą o interwencję. Okazało się, że sprawcę bałaganu trudno zastać. Dlatego administracja o pomoc w zmobilizowaniu lokatora do posprzątania poprosiła jego zięcia.

– Podjęte do tej pory działania nie przyniosły efektu (utrudniony kontakt z lokatorem, przebywa w lokalu wyłącznie w późnych godzinach wieczornych i w nocy) – mówi Ewa Antoniak, rzecznik prasowy Administracji Zasobów Komunalnych Łódź-Górna. – Ostatnio wezwaliśmy tego pana do uprzątnięcia balkonu do 31 sierpnia br. Po tym terminie – o ile balkon nie zostanie uprzątnięty – podejmiemy działania w uzgodnieniu z radcą prawnym.

Życzenia urodzinowe

[ZOBACZ TEŻ FILM Jan Frycz miał wypadek pod Wrocławiem (autor gazeta wrocławwksa/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Jan Frycz miał wypadek pod Wrocławiem (autor gazeta wrocławwksa/x-news)