1/3
Z powodu 4-latka z koronawirusem zamknięto oddział chirurgii...

Z powodu 4-latka z koronawirusem zamknięto oddział chirurgii dziecięcej szpitala w Zielonej Górze. Babcia chłopca ukryła przed medykami to, że matka dziecka wróciła z Niemiec, kaszle i ma gorączkę.

4-latek z koronawirusem w szpitalu w Zielonej Górze
Na oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafił 4-letni chłopiec. Do szpitala przyjechał razem z babcią. Sprawdzano, czy chłopiec i jego babcia mogli być narażeni na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Babcia odpowiadała na pytania lekarzy. Zaprzeczyła, jakoby dziecko mogło mieć kontakt z kimś narażonym na zakażenie koronawirusem. Mimo wszystko chłopcu został zrobiony test. Wynik był pozytywny.

Matka wróciła z Niemiec, miała objawy koronawirusa
Szybko okazało się, że babcia nie poinformowała lekarzy, że matka dziecka wróciła z Niemiec. Kobieta mocno kaszlała i miała gorączkę. Przez zatajenie najważniejszych informacji w wywiadzie, 24 marca Oddział Chirurgii Dziecięcej został zamknięty niemalże w całości. Dyżury zostały zawieszone, personel jest na kwarantannie, a pacjenci z chorobami chirurgicznymi są kierowani do Gorzowa i Poznania.

Sylwia Malcher Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala potwierdziła nam te informacje. - Szpitalny Oddział Ratunkowy normalnie działa. Jeżeli chodzi o oddział chirurgii dziecięcej, to on był i tak powoli wygaszany, ze względu na obecną sytuację. Planowe zabiegi w większości się nie odbywały. Przyjmowane na oddział były dzieci, które wymagały pilnej interwencji chirurgicznej. W tej chwili jest on zamknięty, ale przebywa na nim dwójka dzieci i dedykowany personel. Dzieci są izolowane w kwarantannie i mają na wszelki wypadek robione wyniki odnośnie zakażenia koronawirusem– przyznała rzeczniczka.

WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

2/3
Są kolejne konsekwencje zatajenia najważniejszych faktów...

Są kolejne konsekwencje zatajenia najważniejszych faktów przez babcię 4-latka podejrzanego o zakażenie koronawirusem.

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry przechodzi kwarantannę, a helikopter będzie uziemiony przez półtorej doby.

4-latek przetransportowany do szpitala śmigłowcem
W piątek, 20 marca, na oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafił 4-letni chłopiec. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry-Przylepu. Jak potwierdziła nam rzeczniczka LPR-u Justyna Sochacka, śmigłowiec został uziemiony na półtorej doby. - Kwarantannie będą musiały poddać się trzy osoby z załogi, pilot, ratownik medyczny i lekarz - zakończyła Sochacka.

WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

3/3
Szpital apeluje: nie zatajajcie ważnych informacji!...

Szpital apeluje: nie zatajajcie ważnych informacji!
W zielonogórskiej lecznicy, chłopiec obecnie przebywa na kwarantannie domowej. Podobnie jest z rodziną tego dziecka.

- Nie zatajajcie ważnych informacji – apelują jeszcze przedstawiciele biura zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. I dodają, że w obecnej sytuacji każdy zgłaszający się do szpitala musi zachować się odpowiedzialnie.

- Komenda Miejska Policji również wie o takiej sprawie, natomiast jeszcze jest za wcześnie, żeby udzielać na ten temat jakichkolwiek informacji - mówi podinspektor Małgorzata Barska, z KMP w Zielonej Górze.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Przejdź na shownews.pl

Zobacz również

Ponad 1800 gier na Nintendo Switch już od 4 zł! Rewelacyjne okazje w Nintendo eShop

Ponad 1800 gier na Nintendo Switch już od 4 zł! Rewelacyjne okazje w Nintendo eShop

Dwa zwęglowe ciała w wyniku pożarów w Łódzkiem

Dwa zwęglowe ciała w wyniku pożarów w Łódzkiem

Polecamy

Horoskop na poniedziałek dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop na poniedziałek dla wszystkich znaków zodiaku

Fiat 600 1.2 Hybrid 100 KM vs Mitsubishi ASX 1.0 91 KM. Porównanie crossoverów

Fiat 600 1.2 Hybrid 100 KM vs Mitsubishi ASX 1.0 91 KM. Porównanie crossoverów

Burza w Łodzi. Ściana deszczu, grzmoty i...zalane ulice! ZDJĘCIA

Burza w Łodzi. Ściana deszczu, grzmoty i...zalane ulice! ZDJĘCIA