AZS i RKS Łódź w elicie królowej sportu

(m. st.)
Skoczkini w dal AZS Łódź, Teresa Dobija.
Skoczkini w dal AZS Łódź, Teresa Dobija. Paweł Łacheta
Na zakończonych w Krakowie zawodach ekstraklasy lekkoatletycznej (nieoficjalnych drużynowych mistrzostwach Polski) łódzki AZS zajął w klasyfikacji generalnej 12, ostatnie miejsce.

- Na szczęście degradacja do I ligi nam nie grozi – podkreśla prezes łódzkiego związku lekkiej atletyki, Lech Leszczyński. – To jakaś pociecha, ale nie do końca, zważywszy, że ostatnie miejsce, w tej rywalizacji zaszczytu drużynie łódzkiego AZS nie przynosi.

Pojechaliśmy na zawody do Krakowa osłabieni brakiem żeńskiej i męskiej sztafety 4 x 400, w których mieliśmy szanse na zdobycie sporej liczby punktów. A musieliśmy zrezygnować z udziału w tej konkurencji z tak prozaicznej przyczyny, jaką był brak środków finansowych w kasie klubowej. Przykre to, ale, niestety, prawdziwe. Z tego też powodu trzy kluby ekstraklasy w ogóle zrezygnowały z przyjazdu na zawody do podwawelskiego grodu.

Naszą gwiazdą w tej imprezie była Teresa Dobija, która zajęła w generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce w skoku w dal wynikiem 6,49 m. Skoro już mowa o tej zawodniczce to chciałbym przekazać miłą wiadomość, że została ona zaproszona do udziału w VII lekkoatletycznych igrzyskach frankofońskich, które rozpoczynają się w Nicei 8 września.

Jak ocenia pan, jako prezes ŁOZLA, aktualny stan posiadania łódzkiej królowej sportu?
– Nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być lepiej. Dobrą oznaką dla przyszłości lekkiej atletyki w naszym regionie jest zajęcie
czwartego miejsca w klasyfikacji województw w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, najwyższego w dotychczasowej historii tej
imprezy. Z kolei w klasyfikacji klubowej na 226 startujących drużyn lekkoatleci Rudzkiego KS i AZS znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Na dowód, że z łódzką lekkoatletyką nie jest aż tak źle, najlepiej świadczy o tym fakt, że na drużynowych mistrzostwach Polski w Krakowie awans do ekstraklasy wywalczył Rudzki KS, a Sylwester Bednarek, zawodnik tego klubu, zajął w skoku wzwyż drugie miejsce, najlepszym, uzyskanym przez niego w tym roku, wynikiem 222 cm.